הסכם? אירן הציגה טילי שיוט חדשים

עוד לפני חידוש שיחות הגרעין עם המערב, באירן הציגו היום את טילי השיוט החדשים מתוצרת מקומית. הטיל החדש שנושא את השם "קאדיר" הוא טיל נגד ספינות ובעל טווח של עד 300 קילומטרים. לדברי שר ההגנה של הרפובליקה האסלאמית, כלי הנשק החדש ייכנס לייצור המוני‎

הטילים שהוצגו באירן היום (presstv)

נדמה כי הפער בין חדרי המשא ומתן בז'נבה לבין פעולות הצבא באירן מעולם לא היה גדול יותר. בעוד שמחר (ראשון) יתחדשו שיחות הגרעין בין המעצמות לאירן בשוויץ, באירן מציגים בגאווה טילי שיוט שנועדו לתקיפה במצרי הורמוז במקרה של מלחמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הטילים הציגו בתעשייה האווירית של אירן, וטענו כי אלו ייכנסו לייצור המוני ויועברו למשמרות המהפכה. על פי הגנרל חוסיין דהאקן שהציג לתקשורת את הפיתוח האחרון, נעשו כבר מספר ניסויים מוצלחים בטיל השיוט והוא מוכן לעבור משלב הניסויים לפס הייצור.

"היום, אנו רואים את השקת הייצור הסדרתי לקראת שליחת הטילים לכוחות ההגנה שלנו, ובמיוחד לחיל הים". מדובר בטיל מדור חדש שיכול להגיע לטווח של עד 300 קילומטר, בעל אפשרות לשיגור מהיר מרחוק, יכולת טיסה בגובה נמוך ודיוק גבוה, כך על פי הודעות האירנים.

הטיל נועד לפעול במפרץ הפרסי, וליתר דיוק במצרי הורמוז - המיצרים עליהם חולשת אירן, שנמצאים ביציאה מהמפרץ לאוקיינוס ההודי. מדובר באחת הנקודות האסטרטגיות החשובות בעולם, שכן דרך המצרים נסיכויות המפרץ, עירק וכווית מייצאות את הנפט שלהן, וכוחות של הצי האמריקני עוברים במצרים באופן קבוע.