ביה"ח שלח 200 הודעות פטירה בטעות

בית חולים באוסטרליה בסך הכל רצה לבשר למרפאות פרטיות כי מטופלים שלהן שהתאשפזו, שוחררו בשעה טובה לבתיהם. אלא שטעות משרדית קטנה הובילה לכך שבמקום הודעות משמחות בדמות מכתבי שחרור - שלח בית החולים מאות טפסים המבשרים על מותם של בני אדם חיים

על חודו של טופס. בי"ח, אילוסטרציה (AP)

טעות של חיים ומוות: בית חולים בעיר מלבורן שבאוסטרליה, שלח בטעות פקס ובו הודעות פטירה לרופאי משפחה של לא פחות מ-200 בני אדם שהיו מאושפזים בבית החולים. לאחר שהתברר כי מאות המתים הפוטנציאליים חיים ונושמים - פרסם בית חולים הודעת התנצלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הנהלת בית החולים, מקור הטעות החמורה הוא בשינוי בטופס הקבוע שנשלח לרופאי המשפחה ברגע כשהמטופל משתחרר מאשפוז באחת ממחלקות בית החולים.

"אנו מתנצלים על הטעות ומודים לרופאים ולמרפאות שקיבלו את ההודעות השגויות על ההבנה שלהם", נמסר מבית החולים. ההנהלה המובכת ביקשה להדגיש כי ההודעות לא נמסרו לחולים עצמם או לבני משפחותיהם.

ההתאחדות הרפואית של אוסטרליה הודיעה כי מבחינתה מדובר בטעות בלתי מתקבלת על הדעת. גם בפרלמנט המקומי גרם הנושא לסערה כשהאופוזיציה מיהרה לתקוף את הממשלה, מאחר ולדעתם הסיבה לטעות המצערת טמונה בעומס על מערכת הבריאות הציבורית במדינה.