צפו: זרם מים אדיר שטף את בית החולים

הסופה שהכתה במדינת נברסקה שבארה"ב בסוף השבוע האחרון גרמה ללא מעט פצועים שפונו לבית החולים. אלא, שהשיטפונות בעקבות הגשמים העזים רדפו אותם גם לשם. מצלמות האבטחה תיעדו את הרגע שבו הכה השיטפון בחדר האוכל של בית החולים. רק מזל גרם לכך שהמים, שהגיעו לגובה של שלושה מטרים, לא גרמו לנפגעים בנפש

בית החולים בעיר קרני שבנברסקה היה עמוס במיוחד ביום שישי האחרון, כשמזג האוויר הקיצוני שנרשם בצפון ארצות הברית הביא תושבים רבים שנפגעו בסופה לחדר המיון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלא שגם בית החולים לא היה חסין בפני נזקי הגשמים העזים - סמוך לשעה חצות פרץ גל מים ענק את דלתות חדר האוכל של בית החולים "השומרוני הטוב", והציף לחלוטין את האולם הגדול, שלמרבה המזל היה ריק מאנשים בשל השעה המאוחרת.

בצילומים שנלקחו ממצלמות האבטחה במקום ניתן לראות את כמות המים הרבה שנאגרה מחוץ למבנה, ופרצה בבת אחת ובעוצמה רבה - וסחפה איתה את כל מה שנקרה בדרכה.

גובה המים הגיע לשלושה מטרים

מבית החולים נמסר כי גובה המים בחדר האוכל הגיע לשלושה מטרים. "קשה להסביר במדויק מה היה מצב בית החולים לאחר ההצפה, ועד כמה המבנה ניזוק מעוצמת המים", נכתב בעמוד הפייסבוק של בית החולים. "הצילום ממצלמות האבטחה מספק רק הצצה לחומרת האירוע".

רק אתמול, לאחר כמעט שבוע של עבודות שיקום ותחזוקה מסביב לשעון, הוחזר חדר האוכל של בית החולים לקדמותו, ושב לשרת את אנשי הצוות הרפואי והמטופלים.