לראשונה: השתלת פין בוצעה בהצלחה

צוות רופאים מבית החולים בעיר קייפטאון שבדרום אפריקה ביצע לראשונה בעולם השתלה מוצלחת של פין מתורם מת בצעיר שעבר טקס מילה שנכשל. בעקבות הצלחת ההליך, ייתכנו כעת השתלות מסוג זה גם בחולי סרטן

פריצת דרך רפואית בדרום אפריקה (חדשות 2)

רופאים מבית החולים שבעיר קייפטאון בדרום אפריקה ביצעו לראשונה השתלת פין מוצלחת בצעיר. ההשתלה בוצעה לאחר שאיברו של הצעיר נקטע לפני כשלושה חודשים בעקבות טקס מילה כושל שעבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההשתלה נמשכה 9 שעות והייתה חלק מניסוי שנערך בבית החולים האוניברסיטאי, במטרה לסייע למספר גברים גבוה, הנפגעים בעקבות טקסי מילה. המנתח שביצע את ההשתלה אמר כי "הצעיר סבל מסיבוך חמור לאחר שנימול, ולמעשה סבל מנמק". הרופא סיפר כי האיבר נקצר מנפטר שמשפחתו אישרה את התרומה. הניתוח עצמו בוצע כבר לפני שלושה חודשים, אך רק כעת יכלו בבית החולים לאשר כי האיבר נקלט ולפיכך הוכתר הניתוח בהצלחה.

מבית החולים נמסר כי המנותח השיב לעצמו בעקבות הניתוח את כל היכולות שאבדו לו. בעקבות הצלחת ההליך, סיפרו הרופאים כי כעת ישקלו לבצע השתלות מסוג זה גם בחולי סרטן ובסובלים מבעיות תפקוד חריגות. לטענת הצוות המנתח, האתגר הגדול ביותר בביצוע ההשתלה היה מציאת תורם מתאים. במסגרת המחקר צפויים עוד 9 גברים לעבור הליך השתלה דומה, אולם לאור הקשיים באיתור תורמים, לא ברור עדיין מתי יוכל המהלך לצאת לפועל.