דווקא עכשיו חופשה בצפון קוריאה?

הטכנולוגיה מאפשרת לטייל בכל מקום בעולם בלי לצאת מהבית, אבל יש מקומות שאליהם אפשר להגיע רק בעזרת המקלדת והמסך - למשל צפון קוריאה. יוצר וידאו בריטי ערך עבור המשטר החשוך סרטון שצובע את הבירה פיונגיאנג האפורה בצבעים שמחים. ספק אם זה יביא תיירים למדינה הרודנית

כשאומרים קוריאה הצפונית חושבים בדרך כלל על מדינה מבודדת, אפורה, עם שליטים שזוכים למעמד של אלים ומחזיקים את עמם האומלל תחת דיכוי נוקשה. למרות התדמית הקודרת, כנראה שבפיונגיאנג החליטו שדעת הקהל הבינלאומית עדיין חשובה. הממשל הזעיק צלם בריטי וצוות צילום זר כדי לביים סרטון שמציג את בירת קוריאה צפונית בקצב ובצבעים שלא הכרנו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לסרט שיצר אמן הווידאו רוב ווית'וורת' קוראים "היכנסו לפיונגיאנג". הצלם מתמחה ביצירת סרטי תדמית עירונים שמשלבים איכות HD, טכנולוגיות צילום TIME LAPS , פילטרים, הילוך איטי ואפילו אנימציה. לצוות הספיקו ארבעה ימים בעיר והם צילמו את מה שבפיונגיאנג מגדירים "היופי שבחיי תושבי העיר".

בשיחה עם אתר האפינגטון פוסט אמר ווית'וורת' אמר כי הוא עבד בעיר יחד עם סוכנות סינית שטיפלה בביורוקרטיה מול הממשל. "קיבלתי אישור להיכנס למקומות שאליהם לא הגיע מעולם צוות זר", סיפר, אך הדגיש כי אמרו לו שאסור לצלם דברים הקשורים לצבא או להנהגה. "צוות של משרד התיירות הצפון קוריאני ליווה אותנו כל הזמן", הסביר.

היופי שבחיי תושבי העיר (JT SINGH)

לדברי הצלם, "זה שונה לגמרי מהמערב, לדוגמא - אין פרסומות, זה הופך אותך למודע מאוד דווקא לעודף הפרסום במערב. האוכלוסיה במדינה נראית לי שמרנית ומנומסת, למרות שברור לכל עין שיש שם מחסור במשאבים. האנשים מאוד מכובדים".

ווית'וורת' סיפר כי "אחד הרגעים המהנים ביותר בטיול היה הביקור בפארק להחלקה על גלגליות, זה היה ביום האחרון. זה הוכיח לי שחלק מהאתרים בצפון קוריאה מוכרים יותר ממה שאנו חושבים. היה משהו משחרר בנסיעה הזו על גלגליות בשמש של אחר הצהריים, עם ילדים מתחרים סביב. זה היה יכול להיות בכל מקום על פני כדור הארץ".