השחקנית לורן באקול הלכה לעולמה

השחקנית האמריקנית לורן באקול, מי שהייתה בת זוגו של השחקן המפרי בוגארט ובת דודתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס, הלכה הלילה לעולמה בגיל 89. באקול הופיעה ביותר מ-30 סרטים הוליוודיים

לורן באקול (AP)

מעריצים רבים של השחקנית לורן באקול התאספו הלילה בשדרת הכוכבים בהוליווד והניחו פרחים על סמל הכוכב עליו טבוע שמה, עם הידיעה על מותה בגיל 89. השחקנית ההוליוודית, ששיא תהילתה היה בשנות ה-50 וה-60, נולדה בשם בטי ג'ואן פרסקי, והיא הייתה גם בת דודתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בצער עמוק אנו מודיעים על מותה של לורן באקול", נכתב בטוויטר הרשמי מטעם משפחתה של השחקנית. באקול הייתה נשואה בין היתר לשחקן המפרי בוגרט משנת 1945 ועד למותו בשנת 1957. לשניים היו שני ילדים משותפים.

קרוב רחוב, הנשיא לשעבר (לע"מ)

באקול נולדה בניו יורק בשנת 1924 כבת יחידה להורים מהגרים יהודים מרומניה. לאחר גירושי הוריה אימצה את שם הנעורים של אמה. בשנת 1944 קיבלה את הזדמנותה הקולנועית הראשונה בסרט "To Have and Have Not", ומאז לא הסתכלה לאחור.

היא הופיעה בלמעלה מ-30 סרטים, ובהם "השינה הגדולה", "מעבר אפל", "איך להתחתן עם מיליונר" ו-"רצח באוריינט האקספרס". בשנת 2009 הוענק לה פרס האוסקר למפעל חיים בשל תרומתה יוצאת הדופן לקולנוע האמריקני.