ארגון ה-IHH: "נוציא משט לעזה במהלך 2014"

התנועה הטורקית המתקראת "הקרן לזכויות אדם, לחירויות ולסיוע הומניטרי" הודיעה במסיבת עיתונאים כי תשוט במהלך השנה לעבר רצועת עזה. עוד לא יודעים מאיזו מדינה זה יהיה", אמרו והדגישו כי הם אינם מעוניינים ב"ליווי צבאי מכל סוג"

ארבע שנים אחרי משט המרמרה, ארגון ה-IHH הטורקי (הקרן לזכויות אדם, לחירויות ולסיוע הומניטרי) כינס היום (שלישי) מסיבת עיתונאים באיסטנבול ובה הודיעו נציגיו כי משט נוסף לעזה ייצא במהלך שנת 2014. "אנו עוד לא יודעים מאיזו מדינה זה יהיה", נאמר, "אך אנו לא רוצים ליווי צבאי משום סוג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באירוע נכחו פעילים מ-12 מדינות, וביניהן ארצות הברית, מלזיה, סקנדינביה ודרום אפריקה, שהכריזו על המשט "לנוכח התוקפנות הישראלית בעזה". דרור פיילר, פעיל הארגון המשתייך לשמאל הרדיקלי שהשתתף גם במשט המרמרה במאי 2010, אמר כי "בעוד רוב הממשלות אדישות, האחריות נופלת על כתפי החברה האזרחית. האתגר הוא לשבור את המצור על עזה". עדיין לא ברור מתי ייצא המשט לדרך או כמה אנשים וספינות ייקחו בו חלק.

"אנו שומרים על החוק של אותן מדינות שמהן אנו עומדים לצאת", צוין בהכרזה. אן לי, נציגת ארגון FREE GAZA שהשתתפה גם היא במשט ה"מאווי מרמרה", אמרה: "תנועתם של הפלסטינים ברצועת עזה מוגבלת בגלל הפרות של זכויות אדם".

התכנית להוצאת המשט לעזה מגיעה על רקע העובדה שארבעה פלסטינים הגיעו אמש לבירת טורקיה, אנקרה, כדי לקבל טיפול רפואי בעקבות ההפגזות ברצועת עזה. טורקיה הודיעה כי תעניק סיוע לעוד אלפי פצועים פלסטינים.