עונש מוות משמיים: אסיר נהרג מפגיעת פגז בכלא באוקראינה

במהלך המאבק הארוך והעיקש בין הצבא למורדים הפרו-רוסיים על מחוז דונייצק שבמזרח אוקראינה, נורה פגז שפגע באחד מבתי הכלא השמורים במדינה. אסיר מסוכן אחד נהרג, שלושה נפצעו ו-106 פושעים המסווגים כבעלי סיכון גבוה נמלטו מבין כותלי הכלא

106 פושעים מסוכנים ברחו מהכלא. ארכיון (חדשות 2)

פגז שנורה במהלך עימותים בין הממשל האוקראיני למפגינים, פגע הלילה (ב') בבית כלא שמור במזרח המדינה, בו מוחזקים פושעים מסוכנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כתוצאה מפגיעת הפגז בבית הכלא בעיר דונייצק, נהרג אסיר אחד ושלושה נוספים נפצעו. 106 אסירים המוגדרים כ"בעלי סיכון גבוה", ניצלו את ההזדמנות - ונמלטו מן הכלא לאחר הפיצוץ.

מוקדם יותר היום, הממשל בקייב דיווח כי כוחותיו נערכים להשתלטות מחדש על העיר דונייצק מידיהם של הבדלנים הפרו-רוסים, לאחר שבסוף השבוע האחרון רשם הצבא האוקראיני הישגיים משמעותיים שהחלישו את המורדים.

כוחות צבא במזרח אוקראינה. ארכיון (AP)

הצבא: קרובים לשחרור העיר דונייצק

דובר הממשל מסר כי הכוחות ניתקו את העיר דונייצק ממעוז המורדים הפרו-רוסים בעיר לוהנסק, שעל גבול רוסיה. "אנחנו עובדים על שחרור שתי הערים מידי המורדים, אך התחלנו עם דונייצק מפני שהיא חשובה יותר", הסביר אנדריי ליסנקו.

לפני כארבעה חודשים השתלטו כוחות פרו-רוסיים על הפרלמנט המחוזי של העיר דונייצק במזרח המדינה והכריזו על המחוז כרפובליקה עצמאית - במטרה להכריז על הצטרפות המחוז לרוסיה, בדומה לתהליך הסיפוח שעבר על חצי האי קרים.