מה קרה לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין?

חרושת שמועות עקשנית ברשת מעלה שלל תיאוריות על מה שקרה לכאורה לנשיא הרוסי שלא נראה בפומבי כבר 8 ימים. בימים האחרונים מסתובבות שמועות לפיהן חלה הידרדרות במצבו הבריאותי של פוטין - אולם במוסקבה דחו את הטענות ופרסמו תמונות שלו מפגישה שנערכה לכאורה היום. דיווח: הקרמלין צפוי לצאת ב"הכרזה דרמטית"

נסע לשוויץ או אולי מת? פוטין (רויטרס)

לאן נעלם נשיא רוסיה? את השאלה הזו שואלים בימים האחרונים מיליוני תושבים במדינה הגדולה בעולם - לאחר שהמנהיג ה"כל יכול" ולדימיר פוטין, לא נראה בציבור מזה זמן רב. עקב אותה "היעלמות" מסתורית, מיהרו לדחות בקרמלין את הטענות ואמרו כי פוטין מתפקד ומנהל פגישות שגרתיות בהתאם ללוח הזמנים שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הבוקר שידרה הטלוויזיה הרוסית סרטון בו נראה פוטין נפגש עם נשיא בית המשפט העליון במוסקבה, פגישה שנערכה לכאורה היום. אלא שכלל לא בטוח שמדובר בפגישה שנערכה היום או בימים האחרונים.

ברשת עלו מספר תיאוריות לפיהן פוטין בן ה-62 הודח, נסע לשוויץ על מנת לצפות בלידה של בתו ממי שנפוצו שמועות שהיא בת זוגו, המתעמת לשעבר אלינה קבייבה - או שאפילו מת. באוקראינה, המצויה במלחמה עקובה מדם עם רוסיה, הפיקו ילדים סרטון שבו "נראה" פוטין נחטף בידי חייזרים.

פוטין נראה בפעם האחרונה לפני 8 ימים

רשת הטוויטר סוערת בימים האחרונים מאז נפוצו השמועות - והתיוג #putinumer ("פוטין מת") כיכב בשלל ציוצים שפורסמו בנושא. אתר אינטרנט מיוחד אף נפתח על מנת "לייעץ" לגולשים כיצד להיערך למצב שבו מי שנחשב אולי למנהיג החזק בעולם, הלך לעולמו בטרם עת.

הפעם האחרונה בה נראה פוטין בפומבי הייתה לפני 8 ימים, ב-5 במרס, במסיבת עיתונאים שקיים עם ראש הממשלה האיטלקי. מאז, פוטין דחה מספר פגישות שתוכננו לו - בין היתר עם נשיאי בלארוס, קזחסטן ודרום אוסטיה.

דוברו של פוטין, דמיטרי פסקוב, דחה מכל וכל את השמועות ואמר לכתבי סוכנות הידיעות רויטרס: "זה כבר לא מצחיק, אמרנו מאות פעמים שמצבו של הנשיא טוב והוא מתפקד כראוי".