צפו: סופת הוריקן ממצלמה בחלל

תושבי הוואי נערכים לקראת הגעתה של סופת ההוריקן "חוליו", שצפויה לפגוע באיים במהלך היממה הקרובה. הסופה, שעוצמתה מגיעה ל-155 קמ"ש, תועדה במצלמות שהוצבו בתחנת החלל הבינלאומית ששייטה מעל למוקד הסערה הטרופית

שעות ספורות בלבד נותרו לתושבי הוואי על מנת להתכונן לסופת ההוריקן "חוליו", שצפויה להכות באיים שבאוקיינוס השקט ביממה הקרובה. הסופה הטרופית, שעושה את דרכה אל הוואי, תלווה ברוחות עזות בעוצמה של 155 קמ"ש. כעת מתברר כי ההכנות להגעת הסופה לא נערכות רק על הקרקע, כשתמונות מרהיבות של התקדמותה תועדו ממצלמות המוצבות בתחנת החלל הבינלאומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי רשויות מזג האוויר בהוואי, מוקד הסופה צפוי לפגוע באיים, במרחק של מאות קילומטרים מהבירה הונלולו. לטענת הרשויות, הסופה נחלשה מעט בשעות האחרונות ואף הורדה להתרעת "הוריקן 2". "צפויה היחלשות של הרוחות ביומיים הקרובים", הסבירו בשירות המטאורולוגי של הוואי. "למרות היחלשות הרוחות, 'חוליו' תוגדר כהוריקן גם לאחר שתפגע באיים", הוסיפו בשירות.

"חוליו" אינה הסופה הראשונה שפוקדת את הוואי החודש: התושבים התמודדו בימים האחרונים עם סופה טרופית נוספת בשם "אייסל". בעקבות פגיעת הסופה, אלפי בני אדם נאלצו לעזוב את בתיהם - ולהסתתר במקלטי הצלב האדום. לא דווח על נפגעים במהלך הסופה, אך אלפי בתים נותרו מנותקים מחשמל.

"הסופה האחרונה גרמה לנזק כבד לרשת החשמל", ציינו בחברת החשמל של הוואי. "בשלב זה עוסקים צוותים רבים בתיקון התקלות ובהשבת החשמל לכל הלקוחות".