משטרת מיאמי: "הרקע לרצח הרב אינו אנטישמי"

מחקירת הרצח של הרב ג'וזף רסקין בן ה-60, שנורה אתמול במיאי בדרכו לבית הכנסת, עולה כי ככל הנראה מדובר בשוד שהשתבש. השוטרים ממשיכים בחיפושים אחר שני החשודים, שנמלטו מהזירה ברגל ובאופניים

אילוסטרציה

"אין סימנים לכך שרצח הרב הוא פשע שנאה": משטרת מיאמי ממשיכה במצור אחר שני החשודים ברצח הרב ג'וזף רסקין אתמול (שבת) במיאמי, אך דוברת המשטרה הדגישה כי ככל הידוע בשלב זה המעשה לא בוצע מתוך מניע אנטישמי. ההערכה בשלב זה היא שמדובר בניסיון שוד שהשתשבש והסלים לכדי רצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלנה הרננדז, דוברת משטרת מחוז מיאמי-דייד, לא ציינה מהו המניע הידוע לרצח, אך הוסיפה כי החיפושים אחר שני החשודים הצעירים - שאחד מהם נמלט מהזירה באופניים והשני ברגל - נמשך.

הליגה נגד השמצה, הפועלת נגד פשעים אנטישמיים ברחבי העולם ובעיקר בארצות הברית, דיווחה כי היא נמצאת בקשר רצוף עם גורמי החקירה. "כרגע נראה כי מדובר בשוד שהשתבש", הדגישו בליגה נגד השמצה.

הרב רסקין בן ה-60, תושב ניו יורק, ביקר בני משפחה ועשה את דרכו לעבר בית הכנסת שבצפון מיאמי ביץ', כאשר לפתע הגיחו מולו שני החשודים ופתחו באש לעברו. על פי הדיווח ברשת NBC, רסקין פונה במסוק לחדר הטראומה בבית החולים "ג'קסון ממוריאל" - שם נקבע מותו.