"15 אלף רקטות, רק 15 שניות להתגונן". מקורב לאובמה בקמפיין למען ישראל

איש העסקים הישראלי-אמריקני חיים סבן עומד מאחורי מימון פרסום מודעות בעיתונים הגדולים ביותר בארצות הברית, שבהן מוצגת זכותה של ישראל להגן על עצמה. "חמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי, ועושה זאת באופן מכוון כדי לעורר את הלחץ העולמי לעבר ישראל", נכתב

המודעה

קמפיין פרו-ישראלי נרחב מתפרסם היום (חמישי) בכל העיתונים הגדולים בארצות הברית, ובמסגרתו מודעות המעוצבות בשחור-לבן ובהן מובאים ציטוטים של מנהיגי מדינות בעולם שדיברו על זכותה של ישראל להגן על עצמה מפני הטרור של חמאס. נוסף על כך, מוצגים נתונים על כמויות הטילים שנורו לעבר שטח ישראל מאז שהשתלט ארגון הטרור על רצועת עזה אחרי תהליך ההתנתקות. מאחורי מימון הקמפיין עומד איש העסקים הישראלי-אמריקני חיים סבן ועל המודעות חתום ארגון CAMERA, העוקב אחר בסיקור התקשורתי של סוגיות במזרח התיכון בתקשורת האמריקנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"15 אלף רקטות ירה חמאס על אזרחי ישראל - ויש להם רק 15 שניות להגן על עצמם", נכתב במודעות, שפורסמו בעיתונים הגדולים ביותר בארצות הברית כגון "ניו יורק טיימס", "וושינגטון פוסט", USA TODAY, "לוס אנג'לס טיימס" ו-"וול סטריט ג'ורנל".

חיים סבן (חדשות 2)

"ישראל הסיגה כוחותיה ופינתה תושביה מעזה ב-2005 וזמן קצר לאחר בחירות שנערכו שם - חמאס השתלט על השלטון. חמאס הוכרז כארגון טרור באופן רשמי על ידי ארה"ב, האיחוד האירופי, קנדה ועוד מדינות, והוא קורא להשמדת מדינת ישראל ולהרג יהודים. חמאס משתמש בתושבי עזה כמגן אנושי, ועושה זאת באופן מכוון כדי לעורר את הלחץ העולמי לעבר ישראל".

על הקמפיין אמר סבן: "בארצות הברית צריכים להבין שלא ישראל היא התוקפנית. ישראל מגינה על עצמה ועל תושביה - בעוד החמאס יורה טילים ומפעיל טרור רצחני נגד ילדים ואזרחים ישראלים, כמו גם נגד עמו שלו. אפשר לראות מהציטוטים שפרסמנו, שגם ברק אובמה, אנגלה מרקל, דיוויד קמרון ועוד מנהיגים רבים - מבינים שלישראל יש זכות - ואף חובה - להגן על עצמה ועל תושביה מהטרור הזה. על כך אין שאלה ואסור שתהיה".

סבן, העומד בראש "סבן קפיטל גרופ" ומקורב מאוד לממשל הדמוקרטי בארצות הברית, הוא התורם האישי הגדול ביותר לצה"ל. בשבוע הבא הוא צפוי להגיע לביקור בישראל, שאותו הגדיר לחבריו כביקור הזדהות. "לא יכולתי שלא לבוא ולתמוך פה בחברים, במכרים ובכל העם הזה שממשיך לרצות שלום למרות הסבל הגדול שהוא סופג כבר שנים משכניו".