מיצג לייזר גזעני במוסקבה: אובמה אוכל בננה

סטודנטים רוסים הקרינו על קיר שגרירות ארה"ב מופע לייזר לכבוד יום הולדתו של הנשיא האמריקני, שבו נראית דמותו עם כובע בננה, לפיו נדחפת בננה ומופיע הכיתוב "יום הולדת שמח". זו לא הפעם הראשונה שצצות ברחבי רוסיה כתובות או התבטאויות גזעניות כלפי אובמה

נשיא ארה"ב ברק אובמה קיבל ברכות ואיחולים מכל רחבי העולם השבוע לכבוד יום הולדתו ה-53, אבל ברוסיה הוא זכה ל"ברכה" מכוערת וגזענית - ועוד על קיר שגרירות ארה"ב. קבוצת סטודנטים הקרינה על השגרירות האמריקנית במוסקבה מופע לייזר שבו נראית דמותו של אובמה עם כובע יומולדת ובננה שנדחפת לפיו, ואחריה מופיע הכיתוב "אובמה" ו"יום הולדת שמח" באנגלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארגון הסטודנטים שארגן את האירוע הוא ארגון סטודנטים מוכר בשם VK, ארגון פעיל מאוד ברשתות החברתיות ברוסיה שטען כי הכין הפתעה מיוחדת לאובמה. 

זו לא המחווה הגזענית היחידה שהופיעה במוסקבה לכבוד יום ההולדת של הנשיא האמריקני השחור הראשון - בוושינגטון פוסט דווח שסמוך למשרד נוסף של השגרירות צוירה תמונת "שלושת הקופים החכמים" וכולם בדמותו של אובמה. בחודשים האחרונים תמונות של אובמה עם בננה צצו בעוד ערים ברחבי רוסיה.

המתיחות בין מוסקבה לוושינגטון עלתה מדרגה בחודש האחרון סביב המשבר באוקראינה והפלת המטוס המלזי על ידי כוחות פרו רוסיים. ארה"ב מובילה מהלך של הפעלת סנקציות נגד רוסיה, ומוסקבה בתגובה מגבילה ייבוא של מוצרים מהמערב.