איורים בצרפת: נתניהו מכה את פינוקיו ולבני רוצחת את אליס

פוליטיקאית צרפתייה הפיצה קמפיין שהשתמש בתמונות של גיבורי וולט דיסני ומנהיגים ישראלים, כדי להביע מחאה על מותם של הילדים הפלסטינים בעזה במבצע "צוק איתן". ימים ספורים לאחר שעשתה זאת, היא נאלצה להסתייג. "לא הובנתי כהלכה ואני מתנצלת", היא צייצה בטוויטר, "אבל אני עדיין אומרת שמה שקרה ברצועת עזה הוא סקנדל"

תעמולה נגד ישראל בחסות חברת הסנאט בצרפת: נטלי ג'ונט, חברת מפלגת העצמאות והאיחוד הדמוקרטית נאלצה לפרסם היום (ה') התנצלות פומבית לאחר שהפיצה השבוע איורים שבהם נראים מנהיגים ישראלים כשהם רוצחים דמויות מוכרות מסרטי וולט דיסני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באחד האיורים שהעלתה ג'ונט בטוויטר הופיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא מתעלל בפינוקיו, ותחתיהם הכיתוב: "הוא כבר לא יהפוך לילד אמיתי". איור של אחר שהופץ מציג את שרת המשפטים ציפי לבני נועצת סכין באליס על רקע הכותרת: "היא לא תחלום שוב". אפילו הנשיא לשעבר שמעון פרס זכה לכבוד המפוקפק והוצג כזה שחונק את פיטר פן.

נאלצה להתנצל. נטלי ג'ולט (טוויטר)

הסנאטורית לא הסתפקה בציוץ האיורים השבוע ואף כתבה: "קמפיין בעל עוצמה נגד רצח המוני של ילדים". בארגון הצרפתי נגד השמצה Terra Nova טענו כי "הצגת יהודים כרוצחי ילדים מזכירה איורים דומים מהתקופה שלפני מלחמת העולם השנייה". הארגון אף קרא להעמיד לדין את הסנאטורית באשמת הפצת אנטישמיות.

"כוכב" הקמפיין נגד ישראל. נתניהו (טוויטר)

ג'ולט, שחלק ממשפחתה יהודית, נאלצה להתנצל. "הציוץ שפרסמתי לא הובן כהלכה ואני מתנצלת על כך לחלוטין", כתבה הסנאטורית מצרפת, "אבל אני עדיין אומרת שמה שקרה ברצועת עזה הוא סקנדל. אני מזועזעת ממראה ילדים מתים ומשתיקת הקהילה הבינלאומית. עם זאת, אני מבינה שההודעה הייתה לא במקום".

"אני לא יהודייה ששונאת את עצמה, אבל זה לא עניינו של אף אחד", הוסיפה לכתוב ג'ולט בהודעת ההתנצלות. "הטענות בנוגע לאנטישמיות עולות כשאין להם משהו טוב יותר להגיד. אני חושבת שזה מדהים שהקהילה נסערת פחות מתמונות של ילדים הרוגים מאשר מתמונות של דיסני. זו הוכחה ליעילות של הקמפיין הזה".