נעצרו חשודים בתקיפה האנטישמית באוסטרליה

5 מהנערים שתקפו ילדי בית ספר יהודי בסידני נעצרו. על פי החשד, הנערים עלו לאוטובוס, החלו לקלל ולאיים על הילדים, כשהם קוראים: "חייבים להרוג את כל היהודים". אחת האימהות סיפרה: "הבת שלי התקשרה ואמרה 'אמא בבקשה תעזרי לנו'"

קריאות "הייל היטלר" (דוברות משרד ההסברה והתפוצות)

מעצרים בעקבות התקרית האנטישמית: ילדי בית ספר יהודי בסידני שבאוסטרליה הותקפו בידי כנופיית נערים שהסתערו על אוטובוס ההסעות שלהם והטיחו בהם קללות ואיומים גזעניים, תוך שהם קוראים "פלסטין" ו"חייבים להרוג את היהודים". חמישה מהנערים, בגילאי 15-17, נעצרו. כך מדווח ה"דיילי טלגרף" האוסטרלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכוננות בבתי הספר היהודיים בעיר הועלתה בעקבות התקרית. על פי הדיווח, שמונה נערים עלו להסעה של תלמידים בני 8-12 והחלו להתפרע ולאיים בפגיעה בילדים.

הנערים עלו על אוטובוס שהסיע ילדים בחזרה מבית הספר "הר סיני" בבונדיי - פרוור של סידני - בחזרה לבתיהם. הילדים סיפרו כי הנערים השתוללו וצעקו "הייל היטלר", "להרוג את היהודים", "תפסיקו לכבוש את פלסטין" ואף איימו לשסף את גרונותיהם.

"נהג האוטובוס פתח את הדלת לנערים הזרים והרשה להם לעלות על ההסעה", סיפרה ג'קי בלקבורן, ששלושה מילדיה היו בהסעה. "הבת שלי התקשרה ואמרה 'אמא, בבקשה תעזרי לנו' ואחרי זה השיחה התנתקה".

"הם עלו לאוטובוס, התנדנדו ונראו שיכורים", סיפרה נועה, בת 12, שהייתה על ההסעה. "הם אמרו לנו 'בואו לשבת איתנו, לא נעשה לכם כלום'. הלכנו לנהג האוטובוס וביקשנו שיוריד אותם אבל הוא רק אמר לנו לא לדאוג וניסה להשתיק אותם. נכנסנו לפאניקה ובכינו וכשהם ירדו מהאוטובוס הם התחילו לקלל ולאיים". על פי הילדים, שניים מהתוקפים היו תאומים בעלי שיער בלונדיני.

אמם של שלושה מהילדים שהיו על האוטובוס הפנתה אצבע מאשימה כלפי הנהג שאפשר לנערים לעלות לאוטובוס. "שאלתי אותו איך העז אבל הוא הכחיש הכול ולא הסכים לתת לי את שמו או פרטים נוספים", אמרה. "הוא טען שהגברים לא היו שיכורים והכחיש כל מה שקרה".

גם איזבל סטנטון, ששניים מילדיה היו על האוטובוס, הזדעזעה מהתקרית. "אני נסערת מאוד, אף פעם לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות באוסטרליה, בסידני". בכיר בקהילה היהודית באוסטרליה גינה בחריפות את התקרית ואמר כי הקהילה היהודית פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה על מנת לוודא כי ילדי הקהילה היהודית מאובטחים כראוי.