דיווח: ילדים יהודים הותקפו באוסטרליה

"הדיילי טלגרף" האוסטרלי דיווח כי שמונה גברים שיכורים עלו להסעה של תלמידים יהודים והחלו לקלל ולאיים. בין היתר צעקו הגברים, על פי הדיווח, "הייל היטלר" ו"תפסיקו לכבוש את פלסטין". אמא לאחד התלמידים באוטובוס סיפרה: "הבת שלי התחננה שאבוא לעזור, לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות באוסטרליה"

(רויטרס)

הכוננות בבתי הספר היהודיים באזור סידני באוסטרליה הועלתה בעקבות תקרית אנטישמית קשה בהסעת תלמידים יהודים בבונדיי - כך מדווח ה"דיילי טלגרף" האוסטרלי. על פי הדיווח, שמונה גברים עלו להסעה של תלמידים בני 8-12 והחלו להתפרע ולאיים בפגיעה בילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שמונת הגברים עלו על אוטובוס שהסיע ילדים בחזרה מבית הספר "הר סיני" בבונדיי - פרוור של סידני - בחזרה לבתיהם. הילדים סיפרו כי הגברים השתוללו וצעקו "הייל היטלר", "להרוג את היהודים", "תפסיקו לכבוש את פלסטין" ואף איימו לשסף את גרונותיהם.

"נהג האוטובוס פתח את הדלת לגברים הזרים והרשה להם לעלות על ההסעה", סיפרה ג'קי בלקבורן, ששלושה מילדיה היו בהסעה. "הבת שלי התקשרה ואמרה 'אמא, בבקשה תעזרי לנו' ואחרי זה השיחה התנתקה".

"הם עלו לאוטובוס, התנדנדו ונראו שיכורים", סיפרה נועה, בת 12 שהייתה על ההסעה. "הם אמרו לנו 'בואו לשבת איתנו, לא נעשה לכם כלום'. הלכנו לנהג האוטובוס וביקשנו שיוריד אותם אבל הוא רק אמר לנו לא לדאוג וניסה להשתיק אותם. נכנסנו לפאניקה ובכינו וכשהם ירדו מהאוטובוס הם התחילו לקלל ולאיים". על פי הילדים, שניים מהתוקפים היו תאומים בעלי שיער בלונדיני.

אמם של שלושה מהילדים שהיו על האוטובוס הפנתה אצבע מאשימה כלפי הנהג שאפשר לגברים לעלות לאוטובוס. "שאלתי אותו איך העז אבל הוא הכחיש הכל ולא הסכים לתת לי את שמו או פרטים נוספים", אמרה. "הוא טען שהגברים לא היו שיכורים והכחיש כל מה שקרה".

גם איזבל סטנטון, ששניים מילדיה היו על האוטובוס, הזדעזעה מהתקרית. "אני נסערת מאוד, אף פעם לא חשבתי שדבר כזה יכול לקרות באוסטרליה, בסידני". בכיר בקהילה היהודית באוסטרליה גינה בחריפות את התקרית ואמר כי הקהילה היהודית פועלת בשיתוף פעולה הדוק עם המשטרה על מנת לוודא כי ילדי הקהילה היהודית מאובטחים כראוי.