צפו: אחרי 50 שעות - בת 88 חולצה בחיים

יונג זנגפן בת ה-88 חולצה לאחר שהייתה קבורה תחת הריסות רעידת האדמה בסין במשך יותר משתי יממות. המחלצים פעלו במשך שש שעות על מנת לשחרר אותה, כשבזמן הזה הם מזינים אותה דרך חור שקדחו בהריסות. עם חילוצה פונתה הקשישה לבית החולים, שם הוגדר מצבה יציב. צפו בתמונות החילוץ

בתחילת השבוע פקד רעש אדמה עז, בעוצמה 6.5 דרגות, את חבל יונאן שבסין. עד כה נהרגו כמעט 600 בני אדם ואלפים נפצעו, אבל מתוך שורה ארוכה של אסונות התבלט סיפורה של יונג זנגפן - קשישה בת 88 שחולצה בחיים לאחר 50 שעות מתחת להריסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זנגפן אותרה בכפר המרוחק כחמישה קילומטרים ממוקד הרעש, לאחר שביתה התמוטט כתוצאה מרעידת האדמה. "מישהו סיפר שאמו קבורה תחת ההריסות והצלחנו לשמוע את קולה במקום שהראה לנו", אמר ראש צוות החילוץ שהגיע למקום.

המחלצים הצליחו לקדוח חור והעבירו דרכו גלוקוז נוזלי על מנת להזין את גופה של הקשישה עד החילוץ. שכבה אחרי שכבה הצליחו המחלצים להסיר מעליה את ההריסות, ולאחר שש שעות - הצליחו להוציא אותה בשלום. הקשישה הובהלה לבית החולים וקיבלה טיפול רפואי, שבסיומו הוגדר מצבה יציב.

מניין ההרוגים ברעידת האדמה עד כה עומד על 589 בני אדם, ומספר הפצועים עומד על 2,401. כפרים רבים בחבל יונאן נותרו מנותקים לחלוטין מאז יום ראשון, והם ממשיכים להמתין לסיוע שנשלח מבייג'ין.