בכיר אירני: "חמאס יורה טילים בזכותנו"

מזכיר הוועדה לאבטחת אינטרס המשטר האירני התגאה בטילי הפאג'ר, שיוצרו בעזה בזכות מידע אירני. "אנחנו לא מתביישים להצהיר על התמיכה שלנו בחמאס", הוסיף הבכיר, שקרא לחמאס לחטוף חיילים: "זו נקודת התורפה של הציונים"

טיל פאג'ר 5, ארכיון (AP)

הברית נגד ישראל הופכת לגלויה: בכיר אירני הצהיר אמש (ב') בגאווה כי טהרן סיפקה טכנולוגיית טילים לחמאס, על מנת שיוכל לשגר טילים לעבר ישראל. גורמים אירניים הדגישו כי טילי הפאג'ר 5, שנורו בעיקר לעבר המרכז, מבוססים על טכנולוגיה שסופקה על ידי אירן, כדי שחמאס יוכלו לייצר את הרקטות בשטחם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבכיר - מזכיר הוועדה לאבטחת אינטרס משטר האייתולות, מוחסן רזאי - טען כי "טילי ההתנגדות הפלסטינים הם תוצאה של הברכה שבהעברת הטכנולוגיה האירנית", והוסיף כי בזכות אירן חמאס יכול לשגר טילים לעבר ישראל. לדברי רזאי, שצוטטו בערוץ האירני "אל-אלאם", אירן צריכה "להעביר טכנולוגיה הגנתית וצבאית לפלסטינים כדי שהם יוכלו לבנות נשק למרות המצור ולהגן על עצמם".

חמאס ירה אלפי טילים עד כה לעבר ישראל, אך הפגיעה באזרחים הייתה מועטה בשל ההגנה שמספקת "כיפת ברזל". רזאי, שפיקד בעבר על משמרות המהפכה האירניות, דרש מנשיא אירן רוחאני לספק מערכת הגנה אווירית לחמאס, כדי שיגן על עצמו מפני חיל האוויר.

רזאי גם הביע תמיכה במנהרות חמאס, וטען כי הן נחוצות "על מנת לספק מחסה לתושבי עזה מהתקיפות הישראליות" ועל מנת לחטוף חיילים ישראלים כקלפי מיקוח - "זו הנקודה החלשה של הישראלים: אם חוטפים שניים או שלושה חיילים, כל הציונים ייכנעו".

לדבריו, ההגנה האווירית נחוצה במיוחד לאור התמיכה של ארה"ב במערכת כיפת ברזל, ולכן נחוצה לפלסטינים "הגנה אווירית משלהם". "אירן לא מתביישת להצהיר על התמיכה הצבאית שלה בחמאס", הוסיף, "הציונים תפסו כמה מנהרות, אבל הם לא יכולים לחרוש את כל עזה, ומתקני ייצור הנשק נותרו שלמים".