תמהונית או קדושה: מי היא "רוח הרפאים מעזה?"

אישה לבושה שחורים מרתקת בשבועות האחרונים מאות אלפי גולשים בארה"ב, שטוענים כי היא נצפתה חוצה את היבשת במסע רגלי מסתורי. על פי אחת התיאוריות סביב זהותה של האישה, מדובר בלא פחות ממוסלמית אדוקה שצועדת עבור נשמות הנרצחים המוסלמים בעזה ובעולם. "אין שום ספק שהיא מוסלמית", כתבו גולשים

גולשי הרשתות החברתיות בארה"ב נחושים לחשוף את זהותה של אישה אלמונית לבושה שחורים, שנצפתה בשבועות האחרונים כשהיא חוצה את היבשת במסע רגלי. התעלומה סביבה מולידה בינתיים גם לא מעט שמועות – ואפילו כינוי: "רוח הרפאים מעזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הופעתה השחורה של האישה המסתורית גררה דיונים נרחבים בין הגולשים ברשת שתהו לפשר מלבושיה המשונים, כשאחד ההסברים הפופולאריים קושר את האלמונית לאירועים בעזה. "אין ספק שהיא מוסלמית. היא לובשת גלבייה", כתב אחד הגולשים, בזמן שאחרים החלו לתהות האם ישנו קשר בין מסעה ולבין רצח המוסלמים בעזה וברחבי העולם. תשובות בינתיים – אין.

דמותה מעסיקה לא מעט גם את התקשורת המקומית בארה"ב. בוושינגטון פוסט דווח כי היא אף דחתה מספר הצעות למקום לינה ולמזון במהלך מסעה מג'ורג'יה עד ורג'יניה, ידיעות שרק חיזקו את הסברה כי מדובר באישה מוסלמית שנמנעת ממזונות אסורים למאמינים אדוקים. בניסיון לדלות פרטים נוספים על אודותיה ולהתחקות אחר מיקומה, פתחו גולשים דף פייסבוק תחת השם "היכן בעולם נמצאת האישה בשחור?", בו חברים יותר מ-80 אלף משתמשים.

בדיווחים מקומיים אחרים נטען כי האישה האלמונית היא אליזבת' פולס, תושבת ווינצ'סטר שבווירג'יניה, אלמנה ואם לשניים, שאף שירתה בעבר בצבא האמריקני. פיסות המידע הללו הובילו עשרות סקרנים אל ביתה של האישה, אך אלה פוזרו על ידי שוטרים שהוזעקו למקום. "היא מעדיפה לשמור את זהותה בסוד", אמר אחד השוטרים לרשת CBS.