מוושינגטון ועד פריז: אלפים הפגינו נגד ישראל

עשרות אלפי בני אדם השתתפו ביממה האחרונה בהפגנות רבות שנערכו ברחבי העולם נגד פעולות צה"ל ברצועת עזה. בבית הלבן התאספו רבים וקראו לאובמה לעצור את הסיוע הצבאי לישראל. בפריז המפגינים קראו: "הולנד שותף לפשע", בצ'ילה קראו "די לשואה הפלסטינית"

בעוד מבצע "צוק איתן" נמשך, גובר הלחץ הבינלאומי על ישראל לעצור ולמתן את התקפותיה ברצועת עזה. ביממה האחרונה צבאו אלפי מפגינים פרו-פלסטינים על ערים רבות ברחבי העולם בקריאה להפסיק את פעולות צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול התאספו אלפי מפגינים מול רחבת הבית הלבן בוושינגטון והניפו דגלי פלסטין ושלטים בגנות ישראל. "אני פה כדי להגן על הארץ שלי", סיפרה מפגינה בת 17. "אני רוצה לראות אותה חופשית יום אחד, אני רוצה לעצור את הטבח". מפגין אחר אמר כי הוא מאוכזב מהתנהלותה של ארצות הברית בהתמודדות עם המצב. "אני מאוכזב מכך שארצות הברית מספקת להם (לישראל) נשק", ציין. "זוהי לא מלחמה הוגנת, זהו לא קרב הוגן".

הפגנות גם באמריקה הלטינית, לינדה סאבח עלי, השגרירה הפלסטינית בוונצואלה, אמרה בליבה של הפגנת אלפי פרו פלסטינים בקרקאס הבירה "הישראלים רוצחים את עמי, היום אני קוראת לאנשים בוונצואלה, אנו צריכים תרופות, אנו זקוקים למתנדבים בעלי רקע צבאי וחובשים, אנו צריכים מזון ובגדים. האנשים בעזה חיים בקטסטרופה"

הפגנה פרו פלסטינית מול הבית הלבן (AP)

"די לשואה הפלסטינית"

גם בסאנטיאגו דה צ'ילה אלפים מפגינים גם אמש, הפגנות פרו פלסטיניות נערכות בצ'ילה כמעט מידי יום בשבועות האחרונים, שם המפגינים דורשים לנתק את הקשרים הדיפלומטים עם ישראל , במהלך ההפגנות כמה מאות צעקו "די לשואה הפלסטינית", הם שרפו דגלי ישראל ודגלי צ'ילה.

אלפים צעדו בפריז (AP)
אמש בצרפת התקבצו אלפים במספר הפגנות ברחבי המדינה. "ישראל רוצחת, פרנסואה הולנד הוא שותף לפשע", צעקו המשתתפים בצעדת מחאה בפריז. "אנחנו מצהירים על תמיכתנו המלאה בהתנגדות הפלסטינית ומוחים על כך שממשלת צרפת תומכת בקו הישראלי", הכריז אחד המפגינים. הפגנות דומות נערכו בערים נוספות כמו ליון, מרסיי ובעיר ליל שבצפון המדינה.

ובבריטניה, היחס לעימות ברצועה הפך לעימות בין המפלגה השמרנית השלטת ומפלגת האופוזיציה בראשותו של אד מיליבנד , מנהיג המפלגה היהודי שאמר על המדיניות של קמרון "ראש הממשלה טעה שלא התנגד לפלישה ישראלית לעזה" מיליבנד טען ש "השתיקה מול הריגת מאות פלסטינים חפים מפשע" תרדוף את ראש הממשלה קמרון.