שר החוץ הבריטי: חשש לעלייה באנטישמיות עקב הלחימה בעזה

לאחר שבחודש האחרון נרשם בבריטניה שיא שלילי של 130 מתקפות אנטישמיות, טען שר החוץ פיליפ המונד כי המשך הלחימה בעזה יביא להחרפת המצב. "התגובות הללו הן לא רק מצד הקהילה המוסלמית - מדובר בדעת קהל רחבה של הציבור הבריטי", אמר

חילול אנדרטה יהודית בחו"ל, ארכיון (חדשות 2)

בריאיון לעיתון ה"דיילי טלגרף" שמתפרסם היום (א'), מביע שר החוץ הבריטי פיליפ המונד חשש מפני החרפה של התקריות האנטישמיות בארצו - על רקע מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון הבריטי הציג בפני שר החוץ את הנתון לפיו בחודש יולי נרשמו במדינה לא פחות מ-130 אירועים אנטישמיים. "בוודאי שזה מדאיג, ובהחלט עלייה ברטוריקה האנטישמית", אמר המונד בתגובה לשאלה האם המשך ההרג בעזה יכול להביא לעוד מתקפות אנטישמיות.

שר החוץ פיליפ המונד (AP)

"אבל מה שהדהים אותי הוא שהתגובות הללו הן לא רק מצד הקהילה המוסלמית - מדובר בדעת קהל רחבה של הציבור הבריטי, שמוטרד באופן עמוק ממה שקורה ברצועת עזה, כפי שהם רואים במסכי הטלוויזיה שלהם", המשיך שר החוץ ואמר.

"חייבים לשים סוף להרג"

המונד קרא לשני הצדדים להגיע הפסקת אש מיידית בלי תנאים: "אנחנו מבינים שלישראל יש חששות, ואנחנו מבינים שלחמאס יש חששות. אנחנו לא אומרים שלא צריך לקחת את הדברים הללו בחשבון, אבל אנחנו לא יכולים להרשות לחששות הללו לעמוד בדרכה של הפסקת אש הומניטרית. חייבים לשים סוף להרג".

"מוטרדים ממה שקורה בעזה" (רויטרס)

לפני כשבועיים ביקר שר החוץ הבריטי בישראל במסגרת המאמצים להביא את העימות לכדי סיום. "אין ספק שסבב האלימות הזה נגרם בגלל הירי של חמאס על אזרחי ישראל", אמר אז המונד.

"בריטניה תמיד אמרה בבירור שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה", הדגיש שר החוץ במסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה נתניהו. "אנחנו רוצים לראות מהר הסכמה על הפסקת אש והודינו לך על כך שישראל הסכימה מההתחלה להצעה על הפסקת אש".