העיתונאית הפינית שחזתה בשיגור מבית חולים: "אל תשתמשו בי לצרכי תעמולה"

עיישי זידאן, הכתבת הפינית שדיווחיה מתוך עזה קיבלו פרסום רב בישראל, טוענת כי נעשה בדיווח שימוש לצרכי פרופוגנדה. "הגעתי לעזה כדי לדווח על מותם של ארבעה ילדים, ומשפט אחד שימש כדי לתרץ פגיעה באזרחים - זה מגעיל בעיני", טענה

העיתונאית הפינית עיישי זידאן, שדיווחיה מתוך בית החולים שיפא בעזה על ירי רקטות לכאורה, זכו לפרסום רב בישראל, טענה כי דבריה הוצאו מהקשרם. לדבריה, לקחו את הקטע על ירי הרקטות, הדגישו אותו ועשו בו שימוש - לתעמולה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחשבון הפייסבוק שלה כתבה זידאן: "הגעתי לרצועת עזה כדי לסקר את מותם של ארבעה ילדים קטנים ששיחקו על החוף כשצה"ל תקף אותם ללא סיבה".

היא ציינה כי במהלך שהותה במקום בו היתה שוגרה רקטה. "ציינתי זאת כי אני עיתונאית מקצועית, ואני מנסה לסקר כל אירוע בצורה האמתית ביותר, ואני מגנה מעשים מסוג זה", אמרה.

עם זאת, המשפט היחיד ששודר באמצעי התקשורת הישראליים הוצא מהקשרו, לטענתה. "נעשה במשפט הזה שימוש לצרכי פרופגנדה וכתירוץ לפגוע באזרחים ברצועת עזה. זה מגעיל בעיני".

זידאן, שנשלחה לדווח מתוך הרצועה, הגיעה לבית החולים שיפא במערב העיר עזה, שם הייתה עדה לשיגור רקטות לעבר ישראל - מתוך מתחם בית החולים. הכתבת חזתה בפעילי חמאס משגרים טילים בסביבות השעה שתיים לפנות בוקר. "זה באמת נכון שמשגרים מכאן טילים" אמרה זידאן.

עזה, ארכיון (AP)

בדיווח מהחנייה בתוך מתחם בית החולים, תיארה זידאן את קולות הנפץ הרמים שנשמעו עם שיגור הרקטות שלשום. בכך דיווחה על מעשים שמעטים העיתונאים ברצועת עזה שמדווחים עליהם.

הדיווח מאשר את טענות ישראל, כי חמאס אכן עושה שימוש בבתי חולים כדי לאכסן אמצעי לחימה ולשגר רקטות וטילים. אולם, לדברי הכתבת הוא קיבל הדגשה רבה מדי ביחס לשאר הכתבה שעשתה.