הסנאט האמריקני דחה מענק סיוע ל"כיפת ברזל"

אתר חדשות אמריקני דיווח כי הצעתו של הסנטור הדמוקרט הארי ריד להעברת כספי סיוע לישראל נבלמה. חברי סנאט מחליפים ביניהם האשמות על חוסר נאמנות לבת הברית הקרובה ביותר

בלי סיוע, בינתיים (AP)

הסנאט האמריקני לא הצליח להסכים על העברת סיוע חירום לישראל, אחת מבנות בריתה הקרובות ביותר של וושינגטון, כך דיווח אתר החדשות פוליטיקו. הצעת הסנאטור הדמוקרט הוותיק, הארי ריד נבלמה על ידי חברי הסנאט הרפובליקנים, בטענה שהיא מעמיקה את החוב הלאומי האמריקני. יחד עם הצעת הסיוע לישראל, נבלמה גם יוזמת הזרמת סיוע לנפגעי שריפות הענק בקליפורניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ריד הציע להזרים לישראל חבילת סיוע כוללת של 2.7 מיליארד דולר, מהם 225 מיליון למערכת יירוט הרקטות כיפת ברזל ששינתה את פני העימות ברצועת עזה. ריד סבר בטעות שההצעה תעבור בגלל מה שהוא כינה "הקשרים ההדוקים (של חברי המפלגה) לישראל".

"כולנו הסתכלנו איך המדינה הקטנטנה ישראל, שמתייצבת לצדנו בכל, סופגת 3,000 רקטות בשלושת השבועות האחרונים", אמר ריד, שהציג את הצעתו של שר ההגנה צ'ק הייגל לסיוע של 225 מיליון דולר. הסיוע נועד לחידוש המלאי בארסנל הישראלי. "ברור שמדובר בסיוע חירום, כולנו יכולים להסכים על כך", הוסיף ריד, אך לא הצליח לשכנע.חבר הסנאט הרפובליקני טום קוברון הציע להזרים את כספי הסיוע לישראל על חשבון הסיוע לאו"ם, אך גם הצעה זו נדחתה. ויכוח ניצת על גבעת הקפיטול, כשחברים משני צדי הפרוזדור מאשימים איש את רעהו בחוסר נאמנות ל"בת הברית הנאמנה ביותר". "אני רוצה לממן את ישראל, אבל אני גם רוצה להבטיח את עתיד ילדנו", אמר קוברון.