אוסטרליה: 50 ק"ג של קריסטל מת' הוחבאו בתוך אסלה

פקחי המכס בנמל מלבורן לא האמינו למראה עיניהם לאחר שחשפו חבילות המכילות סם מסוג מתאמפתמין, שהוחבאו בתוך אסלות מסין. שוויו של משלוח הסמים שנתפס נאמד ב-50 מיליון דולר. המשטרה המקומית עצרה גבר בן 33 בחשד שהזמין את החבילות

50 ק"ג קריסטל הוחבאו בתוך אסלה (AP)

האם הייזנברג חזר לפעול ברחובות הערים? משלוח בשווי 50 מיליון דולר של סם מסוג מתאמפטמין, המוכר גם בכינוי קריסטל מת', נתפס על ידי משטרת מלבורן בתוך אסלות שהובאו מסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

משלוח הסמים התגלה על ידי עובדי המכס בנמל שבעיר, לאחר שאריזות האסלות נסרקו במכונות השיקוף. האריזות שבהן אוחסנו הסמים עוררו את חשדם של העובדים, שהחליטו בעקבות זאת לבחון את תוכנן.

בתוך האסלות נמצאו 17 חבילות שהכילו 50 קילוגרמים של מתאמפטמין. בנוסף לחבילות הסמים, בלשי המכס איתרו גם אסימוני קזינו בשווי של 73 אלף דולר. המשלוח ככל הנראה יועד לתושב פרברי מלבורן, בן 33, שנעצר מיד לאחר מכן.

מדובר בפעם השנייה השבוע בה חושפת משטרת מלבורן משלוח סמים גדול, לאחר שלפני מספר ימים נתפסו 135 קילוגרמים של קריסטל במזוודה בעיר.

מתאמפטמין הוא סם סינטטי פסיכואקטיבי, ממכר וממריץ. הוא מיוצר פעמים רבות במעבדות ביתיות ובשל עלויות הייצור הזולות שלו הוא גם נחשב לנפוץ בעולם הפלילי.