שירות גוגל סטריט מגיע לגג העולם

בגוגל סטריט פורצים גבולות חדשים וכעת, הם מציעים לכם לצאת לטייל על גג העולם גם בלי לצאת מהבית, ולטפס 8,850 לפסגת האוורסט, מהכורסא בבית או מהטלפון הנייד. במקביל, רשת CNN מפרסמת סרטון מרתק וגדוש בפרטים על רכס ההימליה, שממשיך לצמוח בכל שנה בסנטימטר

שירות גוגל סטריט הגיע גם לפסגת העולם - לאוורסט. מטפס נפאלי בשם אופו שרפה שיתף פעולה עם ענקית הטכנולוגיה וסיפק תמונות פנורמיות של 360 מעלות מהאזור שמסביב להר הגבוה ביותר בעולם. שרפה הוא המטפס שהגיע לפסגת האוורסט יותר פעמים מכל אדם אחר, עם 21 טיפוסים מוצלחים לפסגה שגובהה 8,850 מטרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שרפה כתב היום (חמישי) בבלוג של Google Maps: "בשנה שעברה הדרכתי באזור צוות של Google Maps, כדי לאסוף תמונות ולחשוב על דרכים לשפר את המפה של האזור בו אנו חיים. כעת אפשר למצוא על המפה של גוגל גם אתרים שונים ולחקור את הקהילות ששוכנות בבסיסו של האוורסט, כמו קהילת  Khumjung וPhortse".

גם רשת CNN פרסמה סרטון הסברה על הרי ההימליה שצולם מגובה 6100 מטרים. בין התמונות עוצרות הנשימה פרסמה הרשת גם פרטי מידע על האזור, כמו למשל שרכס ההימליה כולל יותר מ-110 פסגות גבוהות מ-7,315 מטרים, שאורכו של הרכס נמתח על פני 2,414 קילומטרים בשטחן של שש מדינות שונות ושהוא אחד מרכסי ההרים הצעירים בעולם שנוצר לפני 40-60 מיליון שנים בלבד, כאשר הודו התנגשה עם אסיה. כמו כן מספרים ב-CNN כי רכס ההימליה "צומח" בסנטימטר אחד בכל שנה ושברכס ההרים יש את ריכוז הקרח הגדול ביותר מחוץ לקטבים.