יותר מ-700 מתים ממגפת האבולה

ארגון הבריאות העולמי הודיע כי בשלושת הימים האחרונים מתו 57 בני אדם נוספים כתוצאה מנגיף האבולה המתפשט במערב אפריקה. בכך עולה מספר המתים מאז התפרצות המגפה ל-729 – המספר הגבוה ביותר מאז התגלה הנגיף ב-1976. בסיירה לאון, גינאה וליבריה עוברים שוטרים וחיילים מבית לבית בניסיון למצוא חולים ולבלום את המגפה

קורבן לנגיף האבולה בליבריה (רויטרס)

החשש באפריקה מפני התפרצות מגפת האבולה במערב היבשת הולך וגובר: מספר המתים כתוצאה מהמגפה עלה היום (ה') ל-729, כך דיווח ארגון הבריאות העולמי - וזאת בעקבות 57 מקרי מוות נוספים בתוך שלושה ימים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות מקרי המוות החדשים זוהו בגינאה, ליבריה, ניגריה וסיירה לאון. לדברי ארגון הבריאות העולמי, הידבקותו של אזרח אמריקני בנגיף סייעה מאוד להפצתו - לאחר שהאזרח טייל בליבריה וגינאה. זמן קצר לאחר שדווח כי נדבק בנגיף, מת האזרח האמריקני.

התפרצות המגפה במערב אפריקה היא ההתפרצות הקטלנית ביותר של הנגיף מאז גילויו ב-1976. בסיירה לאון הוכרז מצב חירום עקב ההתפרצות, וכך גם בליבריה ובגינאה. הרשויות במדינות אלה טוענות שהן עושות כל שניתן על מנת לבלום את הנגיף הקטלני - שעד כה הביא למותם של 90% מהחולים.

חדר טיפול בחולי האבולה במערב אפריקה (רויטרס)

מאמץ אדיר לבלום את התפשטות המגפה

הקהילה הבינלאומית מביעה חשש לאור ההתפשטות המהירה של המגפה. הקבינט בבריטניה הכריז על כינוס ישיבת חירום לתיאום מאמצים לבלימת הנגיף. המגפה הנוכחית החלה באזור מיוער במזרח גינאה. בסיירה לאון נרשם עד כה המספר הגבוה ביותר של חולים ומתים כתוצאה מהמחלה.

בסיירה לאון, ליבריה וגינאה, עוברים אנשי צבא ומשטרה באופן יסודי בין היישובים בניסיון למצוא חולים ולבלום את המגפה. אירועים המוניים רבים שתוכננו במדינות אלה בוטלו וגם בנמלי התעופה מופעל פיקוח הדוק.

האבולה היא מחלה חשוכת מרפא שגורמת לדימומים באיברים פנימיים, בעור ומתוך פתחי הגוף. תסמינים נוספים של המחלה הם חום גבוה, כאבים, סחרחורת, שלשולים והקאות. בדרך כלל מתרחש מוות כשבוע עד שבועיים לאחר הופעת התסמין הראשון.