"הבלאגן שולט כאן": כך נראה המבצע בעיני עיתונאי זר

כתב רשת Sky News תיעד בכתבה את חייו בשבועות האחרונים, בעת שהוא מסקר את מבצע "צוק איתן". "הצבא הישראלי בדיוק השליך כרוזים שמזהירים מפני מתקפה קרובה באזורים פתוחים ומיושבים", הוא מספר לצופים, "לכן, אנחנו ממש לא רוצים להיות כאן". כך זה נראה

בין אזעקה למקלט, מבתי חולים לחזית הלחימה, מסקר בשבועות האחרונים כתב רשת Sky News הבריטית דיוויד בודן את העימות בעזה. לצד סיפורים בלעדיים שסיפקו כותרות במהלך ימי "צוק איתן", הוא ערך הבוקר (חמישי) כתבה שמתעדת את חייו שלו בתקופה האחרונה - בצל הסכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו בבית ספר כאן בג'בליה, שעל פי הדיווחים נפגע מפעולה של חיל האוויר הישראלי במהלך הלילה", מספר בודן. "כמה אנשים נהרגו. אנחנו מנסים לחזור ולהעביר את הסיפור למערכת.

"הבלאגן שולט כאן. יש כאן המון רכבים, אמבולנסים של האו"ם, מוניות עם אנשי תקשורת והצבא הישראלי בדיוק השליך כרוזים שמזהירים מפני מתקפה קרובה באזורים פתוחים ומיושבים. לכן, אנחנו ממש לא רוצים להיות כאן".

את הדיווחים הישירים מרצועת עזה בודן מצלם ממרפסת גבוהה על החוף בעיר עצמה, שממנה ניתן להשקיף על הרצועה כולה, כמו גם על הארובות באשקלון. "זו דרום ישראל", הוא מסביר לצופים, "זו אשקלון. אתם יכולים לראות עד כמה זה קרוב למקום שבו אנחנו עומדים כאן ברצועת עזה".

"כשאנחנו בהפסקת אש כמו עכשיו", הוא ממשיך, "זה מאוד נעים, שמשי ושקט. אבל אם הם יתחילו לירות עלינו שוב, אז נלבש שוב את אפוד המגן  והקסדה ונצא חזרה למקומות הפגיעה".