אש בארה"ב: 2 שוטרים נורו בפרגוסון

המתח הבין גזעי בארה"ב הופך לאלים: במהלך הפגנה מחוץ לתחנת המשטרה בפרגוסון נורו שני שוטרים, מצבם לא ידוע. רק כמה שעות קודם לכן התפטר מפקד המשטרה המקומית בעקבות גילויי הגזענות של המשטרה נגד השחורים בעיר. העיר עצמה היא מוקד להפגנות נגד המשטרה מאז ששוטר ירה למוות בצעיר שחור לא חמוש לפני חצי שנה

המתיחות הבין-גזעית בארה"ב מגיעה לנקודת רתיחה: על רקע כמה מקרים של ירי שוטרים באזרחים שחורים בתקופה האחרונה, הפגינו הלילה (חמישי) עשרות בני אדם מול תחנת המשטרה בעיר פרגוסון שבמדינת מיזורי, בה אירעו מהומות אלימות באוגוסט האחרון בעקבות הריגתו של נער שחור בידי שוטרים. במהלך ההפגנה  נורו לפתע יריות לעבר שני שוטרים שנפגעו ופונו לבית חולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווח של צלם סוכנות "רויטרס", שנכח באירוע, במהלך ההפגנה נפתחה אש לעבר השוטרים שגרמה לבהלה גדולה בקרב המפגינים שהחלו לברוח.

זמן קצר לאחר מכן נשמעו צעקות: "הם ירו בשוטר", ואותרו שני הפצועים שהועברו לטיפול רפואי. המשטרה המקומית טרם הגיבה לדיווחים.

אחד המפגינים שנעצר, הלילה (רויטרס)

ההפגנה מול תחנת המשטרה התקיימה שעות ספורות לאחר שמפקד המשטרה המקומי תומאס ג'קסון הודיע על התפטרותו מהתפקיד בעקבות הביקורת על התנהלות שוטריו בשבועות האחרונים.

הקריאות להתפטרותו של ג'קסון נשמעות מאז הירי בנער מייקל בראון באוגוסט אשתקד בידי שוטר לבן, למרות שבראון לא היה חמוש. הרג הנער עורר גל של מהומות אלימות והוביל גם למחאה חברתית נרחבת נגד התנהלות המשטרה בארה"ב מול האוכלוסייה השחורה.