סוכנים פדרליים השתכרו, נהגו והתנגשו במחסום - צמוד לבית הלבן

מבוכה רודפת מבוכה בשירות החשאי של ארה"ב. שני סוכנים בכירים, אחד מהם שייך לצוות האבטחה של הנשיא אובמה, השתכרו, עלו על ההגה של רכב השייך לסוכנות בעודם שתויים והתנגשו במחסום – המגן על הבית הלבן, בלב וושינגטון. במקום להיעצר, הם נשלחו לבתיהם. בשירות החשאי מבטיחים לחקור את האירוע

לא מקום לתאונה: הבית הלבן, ארכיון (רויטרס)

(עוד) מבוכה לשירות החשאי בארה"ב: שני סוכנים פדרליים שתו לשוכרה, נהגו ברכב ממשלתי השייך לסוכנות ברחובות וושינגטון - והתנגשו באחד המחסומים המוצבים מסביב לבית הלבן. שניהם הושעו ונפתחה נגדם חקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום הלילה ב"וושינגטון פוסט" האירוע התרחש בשבוע שעבר, והשירות החשאי מודע להאשמות נגד הסוכנים והוא יפעל בהתאם. אחד הסוכנים שהיו מעורבים בתקרית הוא מהמאבטחים הבכירים בצוות שמגן על הנשיא אובמה.

לא דווח מי מהשניים נהג, אך פורסם כי לרכב נגרם נזק כבד ורק במזל לא נפתחה אש לעבר המכונית כשהמאבטחים שהיו מוצבים סמוך למחסום הבינו בזמן כי מדובר בתאונת דרכים ולא בניסיון פיגוע. לוחית הרישוי הפדרלית הסגירה מיד את זהות הנהגים, והממונה עליהם נקרא למקום האירוע.

על פי הפרסום, לאחר האירוע סוכנים אחרים שהיו בתפקיד רצו לעצור את חבריהם השיכורים ולערוך בדיקה של רמת האלכוהול בדמם, אך הממונה עליהם מנע זאת ובמקום הבדיקה - או מעצר, שכן נהיגה תחת השפעת אלכוהול היא פשע חמור במחוז קולומביה - הסוכנים נשלחו לבתיהם.

דוברת השירות החשאי אמרה שראש השירות, ג'וזף קלנסי, קיבל דיווח על האירוע וכי החקירה הועברה למשרד הפדרלי לביטחון פנים. קלנסי עצמו מונה לתפקיד לאחר מספר תקריות מביכות ביותר שכללו את אנשי השירות שאמורים להיות העילית של האבטחה בארה"ב, ובראשם הפרשה בה מספר סוכנים שכרו זונות והשתכרו בזמן ביקור הנשיא אובמה בקולומביה.