יפן מזועזעת: בת 15 חשודה שרצחה את בת כיתתה – וביתרה את גופתה

תלמידת בית ספר בדרום יפן חשודה ברצח מחריד של שותפתה לכיתה. על פי החשד, הנערה הלמה שוב ושוב בראש חברתה, חנקה אותה למוות – ואז ביתרה את גופתה ממניעים שאינם ברורים לפי שעה

יפן המומה ואבלה. ארכיון (רויטרס)

רצח מזעזע שהתרחש בעיר סאסבו שבדרום יפן, מסעיר הבוקר (ב') את המדינה כולה: על פי חשד המשטרה המקומית, תלמידת תיכון בת 15 רצחה את חברתה לכיתה באכזריות, ולאחר מכן ביתרה את גופתה. הנערה נעצרה אתמול וכעת נחקרת אודות נסיבות המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקורבן למעשה המחריד היא אייווה מאטצו, בת 15 גם היא, שנראתה בחיים בפעם האחרונה כשהגיעה לבקר את החשודה ברצח בביתה. כעבור זמן מה, ומסיבות שאינן ברורות, החלה החשודה להכות את ראש חברתה באמצעות חפץ קהה, פעם אחר פעם, ולאחר מכן גם חנקה אותה למוות.

אלא שבת ה-15 העצורה בחשד לרצח לא הסתפקה רק באלימות הקשה - לאחר שחברתה כבר שכבה שרועה מתה על מיטתה, נטלה החשודה סכין גדולה וביתרה את גופת הקורבן באכזריות בלתי נתפסת.

הרצח המזעזע התגלה כשהוריה של הנרצחת הזעיקו את המשטרה, לאחר שבתם לא שבה הביתה. לדבריהם, הבת המנוחה כתבה להם הודעת טקסט סמוך לשעה 7 בערב, בה יידעה אותם כי היא נמצאת בביתה של החברה. גופתה המבותרת של מאטצו נמצאה שרועה על מיטת חברתה כעבור כמה שעות.

החשודה במעשה נעצרה על ידי משטרת יפן והודתה בביצוע הרצח. המשטרה המקומית מסרה כי החשודה לא מתגוררת עם הוריה וכי נראה שביצעה לבדה ועל דעת עצמה את הרצח המחריד. עם זאת, הרקע לביצוע המעשה הנורא טרם התבררו.

פשעים מסוג זה נחשבים לנדירים יחסית ביפן, אולם מספר מקרים דומים עוררו את תשומת ליבם של המקומיים בשנים האחרונות - לפני עשור, באותה עיר בה התבצע אתמול הרצח הקשה, דקרה למוות תלמידת בית ספר יסודי את חברתה לכיתה. במקרה מחריד נוסף שאירע בעיר אחרת במדינה ב-1997, נרצח תלמיד בית ספר - וראשו הונח מול שער המוסד החינוכי לאחר המעשה.