אסון המעבורת בסיאול: מאסר עולם לקפטן

בית הדין לערעורים בקוריאה הדרומית הרשיע את לי ג'וּן-סיאוק ברצח - סעיף שממנו זוכה בחודש נובמבר האחרון - ובאחריות למותם של 295 תלמידי תיכון בהתהפכות כלי השיט באפריל 2014. עונשי מאסר גם ל-14 אנשי צוות

300 טבעו למוות באסון (רויטרס)

מעט יותר משנה לאחר טביעת המעבורת MV Sewol, החליט היום (שלישי) בית הדין לערעורים בקוריאה הדרומית להרשיע ברצח של כ-300 בני אדם את הקפטן לי ג'וּן-סיאוק -  סעיף שממנו זוכה בחודש נובמבר האחרון - ולהחמיר את עונשו למאסר עולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תחילה הורשע לי בסעיפים של רשלנות, הזנחה ונטישת הנוסעים חסרי האונים ונשלח לרצות עונש מאסר בן 36 שנים. קרובי הנספים הביעו תרעומת על פסיקת בית הדין בטענה שהיא "מקלה מדי" והתביעה דרשה עונש מוות - דבר די נדיר במדינה המזרח-אסייתית.

ארכיון (רויטרס)

נוסף על קפטן המעבורת, גזר בית המשפט עונשי מאסר הנעים בין 18 חודשים ל-12 שנים על 14 אנשי צוות שהורשעו במעורבות באירוע הקשה. כעת ניתן להם שבוע לערער על החלטת השופטים.

ב-16 באפריל 2014 התהפכה המעבורת וטבעה כשעל סיפונה כ-480 נוסעים ואנשי צוות. הרוב המוחלט של הנספים, 295 במספר - היו תלמידי תיכון שהיו בדרכם לטיול שנתי באי ג'ו'ג'ו. תשע גופות עדיין לא נמצאו.

בשבוע שעבר הודיעה קוריאה הדרומית כי תמשה את כלי השיט שטבע מקרקעית האוקיינוס, במבצע שעלותו נאמדת בסכום של בין 91-137 מיליון דולר וצפוי לארוך בין שנה לשנה וחצי.