תיעוד מן האוויר של חורבות העיר קטמנדו

הטלוויזיה הנפאלית שידרה את תמונות ההרס שהסבה רעידת האדמה העוצמתית שפקדה את המדינה. בין ההריסות בבירה קטמנדו נראו גם שייריו של מגדל דהררה ההיסטורי, שנבנה ב-1832 ונחשב לאחד מאתרי התיירות הבולטים במדינה כולה. בינתיים נמשכים החיפושים אחר ניצולים, כשבמקביל נמשות כל העת גופותיהם של הרוגים נוספים

יומיים לאחר שפקדה את נפאל, נחשפים מימדי אסון רעידת האדמה במלוא עוצמתם. בתיעוד מן האוויר של הבירה קטמנדו נראה קו הרקיע הפצוע של העיר מעל לעיי החורבות, שרק עד לפני מספר ימים היו למוקדי תיירות שוקקי חיים. במקביל, נמשכת מלאכת חילוץ גופות ההרוגים מתחת להריסות. עד כה מסתכם מניין הנספים באסון ב-3,617 בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ערוצי החדשות הנפאלים ממשיכים בסיקור האסון הכבד שניחת על המדינה. בדיווח מוסק שהעבירה הטלוויזיה הנפאלית מעל למוקד הרעש בבירה קטמנדו, נראו שברי האבן שהרכיבו את המבנים העתיקים באזור. בין ההריסות נראו גם שייריו של מגדל דהררה ההיסטורי, שנבנה ב-1832 ונחשב לאחד באתרי התיירות הבולטים במדינה כולה.

מי שהצליחו להינצל מאימת האסון נמלטו מתחומי העיר אל השטחים הפתוחים שמחוצה לה, מחשש לרעידות משנה שיובילו לקריסת מבנים נוספים. במקביל, נמשכים המאמצים לחיפוש אחר ניצולים באזורי האסון, כשעד כה נמשו מבין ההריסות גופותיהם של 3,617 בני אדם. לפחות 6,538 פצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבתי החולים המאולתרים שהקימו משלחות הסיוע הבינלאומיות. על פי

קרן החירום הבינלאומית של האו"ם לילדים 'יוניצ"ף' מדווחת כי יותר ממיליון ילדים ברחבי היבשת הושפעו מרעידת האדמה ומהשלכותיה הכבדות, במישרין ובעקיפין.