הודו: פה אחד, 232 שיניים

לפני כחודש החל אשיק גאווי, תלמיד תיכון בכפר קטן בהודו, לסבול מכאבים ונפיחות בפה. בדיקה גילתה שהנער סובל מגידול שפיר נדיר שבעקבותיו צמחו בפיו 232 "שיניים". לאחר 6 שעות של ניתוח מורכב נעקרו הנגעים

מקרה נדיר. הנער אשיק גאווי (AP)

בניתוח שארך כשש שעות עקרו השבוע ארבעה רופאים בהודו לא פחות מ-232 "שיניים" שצמחו בפיו של צעיר כתוצאה מגידול שפיר ונדיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אשיק גאווי בן ה-17, תלמיד תיכון, מתאושש כעת בבית החולים, כשתהליך ההחלמה לדברי הרופאים צפוי להימשך כשלושה עד ארבעה חודשים, במהלכם הוא יסתפק בדיאטת נוזלים. "זה היה ניתוח מסוכן", ציינו רופאיו של גאווי והדגישו כי מדובר במצב יוצא דופן: "זה די שכיח שלאדם יהיה מספר "שיניים" עודף, אך לא בכמות כזו". להערכת הצוות הרפואי, גם לאחר הניתוח יכול להיות ש"השיניים" יצמחו שוב בפי הנער - אבל הרבה פחות.

ככל הנראה הגידולים השפירים בלסת התחתונה של הנער החלו להופיע כבר שהיה בן 6, אך רק לפני כחודש, לאחר שהתלונן על כאבים ונפיחות גוברת, התגלתה הבעיה.

בני משפחתו של גאווי, המתגוררת בכפר קטן ועני, פנו אל הרופאים המקומיים, אך אלה לא הצליחו לטפל בנגעים והפנו אותו לבית חולים במומבאי. אך כעת ניצבה בפני המשפחה בעיה נוספת: מחיר הניתוח עמד על כ-4,000 דולרים, בעוד אביו של הנער מרוויח כ-2 דולרים ביום. הודות לתכנית ממשלתית התומכת במטופלים נזקקים ההליך יצא לפועל ללא תשלום מצד המשפחה.