נמצאו שברי המטוס שהתרסק באפריקה

שבריו של המטוס האלג'יראי שהתרסק אמש נמצאו באזור מדברי ומבודד בצפון מאלי. איש מבין 116 הנוסעים ואנשי הצוות לא שרד את ההתרסקות. כוחות חילוץ נמצאים בדרך למקום, הסיבה להתרסקות עדיין לא ידועה

נמצאו שברי המטוס. אילוסטרציה (רויטרס)

נשיא מאלי איברהים בובאכר קיטה הודיע הלילה (ו') כי נמצאו שבריו של המטוס שהתרסק במהלך טיסה מבורקינה פאסו לאלג'יריה. כל 116 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השברים נמצאו באזור העיירה קיטאל, בצפון מאלי. מדובר באזור מדברי ודליל מאוד באוכלוסייה, מרוחק ממרכז השלטון של מאלי ובעל תשתיות תחבורה לקויות ביותר. האיתור נעשה באמצעות מסוקים, וככל הנראה צוותי קרקע עדיין לא הצליחו להגיע למקום.

המטוס, מדגם MD-83, היה בטיסה מאואגאדוגו בירת בורקינה פאסו לאלג'יר בירת אלג'יריה. כשעה לאחר ההמראה הוא נעלם ממסכי המכ"ם, מעל צפון מאלי, וצוותי חיפוש יצאו לחפש אחר שרידיו. הרשויות מדווחות כי אף אחד מהנוסעים ואנשי הצוות לא שרד את ההתרסקות. כ-50 מבין הנוסעים היו אזרחי צרפת.

ההתרסקות הזאת מסיימת שבוע קטלני במיוחד בתעופה האזרחית, כשתוך שמונה ימים נהרגו 462 בני אדם באסונות תעופה - מספר גדול יותר מכל סך ההרוגים בתעופה בכל שנת 2013. אזור ההתרסקות בצפון מאלי אינו יציב גם מבחינה פוליטית, ופועלים בו אנשי מחתרת איסלאמית שפועלים לנתק את צפון מאלי מהשלטון המרכזי.