חשש: כתב אמריקני מוחזק במעצר באירן

ג'ייסון רזאיאן, כתב ה"וושינגטון פוסט" בטהרן, נעצר על ידי הרשויות המקומיות יחד עם אשתו ושני צלמים - כך טוענים בעיתונו. "אנחנו מודאגים מאוד לשלומו של ג'ייסון, אשתו והשניים הנוספים שנעצרו איתם", אמר עורך חדשות החוץ, והעד להגנה על עיתונאים קרא למשטר באירן לשחרר את העצורים באופן מיידי

אילוסטרציה (shutterstock)

האם אירן וארה"ב בדרך למשבר דיפלומטי נוסף? העיתון "וושינגטון פוסט" דיווח הלילה (ה') כי כתב העיתון בטהרן ככל הנראה נעצר יחד עם אשתו המקומית ושני צלמים שעובדים כפרילנסרים עבור העיתון, גם הם אזרחים אמריקנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי העיתון, קיים "מידע אמין" שהכתב ג'ייסון רזאיאן בן ה-38 מוחזק במעצר, אך טרם התברר מדוע ובידי מי. "אנחנו מודאגים מאוד מהידיעות הללו ודואגים לשלומו של ג'ייסון, אשתו יגנה סלחי והשניים הנוספים שנעצרו איתם", אמר עורך חדשות החוץ של העיתון, דאגלס ג'הל. "הוא כתב מנוסה ובעל ידע רב, שזקוק להגנה וראוי לשבחים וכבוד על עבודתו", הוסיף.

סגנית דוברת מחלקת המדינה האמריקנית, מארי הארף, אמרה כי עובדי המחלקה "מודעים לדיווחים ששלושה אזרחים אמריקנים נעצרו באירן לאחרונה. אנחנו לא יכולים להגיב מעבר לכך בשלב זה מטעמי פרטיות, אך העדיפות הראשונה שלנו היא ביטחונם ורווחתם של אזרחים אמריקנים ברחבי העולם". חמיד בבאי, דובר המשלחת האירנית לאו"ם, אמר כי הדיפלומטים האירנים בודקים את הדיווחים על המעצרים.

לא מגן על עיתונאים? רוחאני (רויטרס)

גם הועד להגנה על עיתונאים הביע דאגה מהמתרחש, וציין כי לאחרונה קיים גל מעצרים של עיתונאים במדינה. "אנחנו קוראים לרשויות באירן להסביר מיידית את סיבת המעצר ולשחרר אותם לאלתר", נמסר מהוועד. "לאירן יש רקורד מזעזע בטיפול בעיתונאים עצורים, ואנו רואים בממשלה האירנית אחראית לביטחונם של הארבעה".

רזאיאן, בעל אזרחות אמריקנית ואירנית, מסקר את המאורעות באירן עבור העיתון מאז שנת 2012. הוא נשוי לאזרחית אירנית שהגישה בקשה לתושבות קבע בארה"ב ועובדת עבור עיתון היוצא לאור באיחוד האמירויות.