פרו-פלסטינים פרצו למגרש האימונים והכו את שחקני מכבי חיפה

המשחק בין מכבי חיפה לקבוצת ליל מצרפת שנערך הערב במחנה אימונים באוסטריה פוצץ לאחר שמתפרעים פרו-פלסטינים פרצו למגרש - והחלו להתעמת עם השחקנים מישראל, זאת במחאה על המבצע בעזה. שוטרים שהיו במקום מיהרו לעצור אותם, ופינו את שחקני מכבי חיפה לחדר ההלבשה. "השחקנים לא נפגעו", הבהיר מנכ"ל הקבוצה

המחאה על פעילות צה"ל בעזה הגיעה גם למגרשי הספורט: מפגינים פרו-פלסטינים שהגיעו הערב (ד') לצפות במשחק האימון בין מכבי חיפה לקבוצת ליל הצרפתית שנערך במחנה אימונים באוסטריה, פרצו למגרש לקראת סיום המשחק - והחלו לתקוף את השחקנים מישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדקה ה-85 פוצץ המשחק עקב פריצת האוהדים לכר הדשא, ככל הנראה פרו-פלסטינים ממוצא טורקי. הם פרצו למגרש כשהם מניפים דגלי פלסטין, ובמקום החלה מהומה לאחר שהם החלו להתעמת עם שחקני מכבי חיפה. בתמונות נראה אחד השחקנים, דקל קינן, ויחד עמו מספר שחקנים נוספים של הקבוצה מישראל, נאבקים בתוקפים בניסיון להגן על עצמם.

מגרש האימונים בו פרצה המהומה, היום (באדיבות ספורט 1)

כוחות משטרה לא רבים שהיו במקום כיוון שלא נערכו לתרחיש שכזה, מיהרו למגרש לעצור את המתפרעים. השופט שרק מיד לסיום המשחק עם תחילת המהומה ושחקני שתי הקבוצות ירדו מהדשא. "לשחקנים ואנשי הצוות המקצועי של מכבי חיפה לא נגרם נזק כתוצאה מהמקרה", הבהיר מנכ"ל הקבוצה איתמר צ'יזיק, "הם ירדו מהמגרש כשהם בריאים ושלמים".

המאבטחים שהיו במקום הגנו על השחקנים שנכנסו לחדר ההלבשה - זאת עד לחזרתם למלון שבשטח מחנה האימונים. בקבוצה קיים חשש שתרחיש דומה יחזור על עצמו בשבת הקרובה, אז תערוך מכבי חיפה משחק אימון נוסף במדינה. מחר יערכו משחקים דומים גם קבוצות הפועל תל אביב והפועל באר שבע בקפריסין - וגם שם קיים חשש ממהומות על רקע מבצע צה"ל בעזה.