לפחות 47 הרוגים בהתרסקות מטוס בטאיוואן

מטוס נוסעים בינוני של חברת טראנס-אסיה ניסה לנחות כשסביבו משתוללת סופת טייפון. הניסיון הראשון לנחיתה נכשל, ובניסיון השני המטוס התרסק עם 52 הנוסעים ואנשי הצוות שעל סיפונו

מטוס של חברת טראנס-אסיה, ארכיון (רויטרס)

אסון תעופתי שני בתוך פחות משבוע: מטוס נוסעים של חברת TransAsia התרסק במהלך נחיתה על טאייהון, אחד מאיי טאיוואן. על פי הדיווחים לפחות 47 אנשים נהרגו בהתרסקות. המטוס, מטוס נוסעים בינוני עם 70 מושבים מסוג טורבופרופ ATR שיוצר לפני 41 שנים, התרסק קרוב מאוד למסלול הנחיתה, כאשר על הסיפון היו 54 נוסעים וארבעה אנשי צוות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זו זירת אסון", אמר מנהל נמל התעופה ג'ין שאן לסוכנות הידיעות רויטרס. האסון התרחש באחד משרשרת האיים שנקראת קבוצת פנגו שבטאיוואן, שמתכוננת ביממה האחרונה לסופת טייפון בשם "מטמו" עם סופות גשמים ורוחות חזקות מאוד, רבים מהשווקים ומבתי הספר באזור נסגרו בעקבות הסופה.

חברת טראנס-אסיה היא חברה שפועלת מטאיוואן עם צי של 32 מטוסי איירבאס, מטוסי ATR שמקשרים בעיקר בין שדות תעופה בין האיים, ליפן , לתאילנד לקמבודיה ועוד יעדים בתוך אסיה. על פי הדיווחים בטאיוואן, המטוס התרסק אחרי שניסה לנחות פעם אחת ברוחות החזקות , נכשל, ניסה שוב והתרסק.

ביום חמישי האחרון התרסק מטוס בואינג 77 של חברת התעופה הלאומית של מלזיה מעל השדות החקלאיים של מזרח אוקראינה, כ-60 קילומטרים מהגבול הרוסי. על סיפון המטוס היו 295 בני אדם, 280 נוסעים ו-15 אנשי צוות, שנהרגו כולם בהתרסקות.

התקשורת באוקראינה וברוסיה טוענת כי המטוס הופל בידי טיל קרקע-אוויר, אך לעומתה רוסיה טוענת כי גורמים אוקראינים עומדים מאחורי האירוע. רשות התעופה ההולנדית החלה בחקירת התרסקות טיסה MH17, מכיוון שהטיסה המריאה מנמל התעופה סכיפהול שבאמסטרדם לעבר קואלה לומפור שבמלזיה.