אפילו באירן ובטורקיה: "ישראל, כולנו עומדים לצדך!"

ארגון אמריקני לתמיכה בישראל העונה לשם "Stand With Us" פתח ביוזמה בינלאומית שהולכת וצוברת תאוצה בשבועות האחרונים, במסגרתה גולשים מכל רחבי העולם מצטלמים עם הדרכונים שלהם - ולצדם מביעים מסרי תמיכה במדיניות ישראל במבצע "צוק איתן". גולשים מ-83 מדינות נענו, ופוסטים בעד ישראל הגיעו אפילו מאירן ומטורקיה

תמיכה מפתיעה בישראל מגולש אירני (עמוד הפייסבוק של Stand With Us)

בעוד ברחבי העולם מתקיימות הפגנות אנטי-ישראליות רבות על רקע מבצע "צוק איתן" ומאמצי ההסברה לא בדיוק צולחים, בעשרות מדינות על פני הגלובוס דווקא חושבים אחרת: הארגון האמריקני "Stand With Us" פצח ביוזמה כלל-עולמית ברשתות החברתיות שמטרתה הבעת תמיכה במדיניותה של מדינת ישראל על רקע הלוחמה בארגון הטרור חמאס בעזה.

במסגרת היוזמה, מצטלמים גולשים מרחבי העולם עם הדרכון שלהם, כשלצדו - לרוב על ידם - מופיע הכתוב "I Stand With Israel" - אני עומד/ת לצדה של ישראל.

היוזמה הלכה ותפסה תאוצה בשבועיים האחרונים, מאז החל מבצע "צוק איתן", זכתה ללמעלה מאלף שיתופים, לרבבות סימוני "לייק" בעמוד הרשמי של הארגון - ולאלפי תמונות תמיכה בישראל שהגיעו מלא פחות מ-83 מדינות.

תמונות תמיכה בישראל הגיעו מכל קצוות תבל: מקנדה, ארה"ב, גוואטמלה וניקרגואה שביבשת אמריקה, דרך אתיופיה ודרום אפריקה, דנמרק ופינלנד שבסקנדינביה ושלל מדינות נוספות באירופה. שיתופי התמיכה בישראל הגיעו אפילו עד נפאל, יפן והונג קונג שבמזרח הרחוק והרחיקו עד אוסטרליה.

גולשים מ-83 מדינות נענו ליוזמה (עמוד הפייסבוק של Stand With Us)


מיכאל גאמפ מגרמניה כתב: "חברים יקרים בישראל! אני רוצה לשלוח לכם את התמיכה החזקה ביותר שלי. חמאס מטיל טרור ושנאה. אסור להפסיק את הקמפיין הזה עד שחמאס יהיה היסטוריה". קרוליין מאלבניה הצטרפה: "זה חשוב שכולם יידעו מה באמת קרה בסג'עייה. הפרויקט הזה חשוב מאוד". גולש מהאיים הקנאריים היה נחרץ יותר: "רשתות הטלוויזיה משקרות. צריך לדווח את האמת".

תמיכה מפתיעה גם מאירן ומטורקיה

ביוזמה השתתפו אפילו אזרחי מדינות מוסלמיות שלא מקיימות קשרים דיפלומטיים עם ישראל כמו אינדונזיה, פקיסטן ותימן. פוסט ציוני נלהב במיוחד התקבל דווקא מאזרח אירני, שביטא תמיכה בישראל לצד צילום של דרכון הרפובליקה האיסלמית, ששליטיה ידועים, כאמור, בשנאתם העזה למדינת היהודים. מפגן התמיכה המקוון הגיע גם לגולשים מטורקיה - מדינה שמנהיגה השווה את מדיניות ישראל לזו של המשטר הנאצי רק לפני כמה ימים.

אזרח קטאר, מדינה מוסלמית במפרץ הפרסי, שדווקא ידועה במתינות יחסית כלפי ישראל, זכה לתגובות נאצה לאחר שהעלה פוסט תמיכה בישראל לעמוד הפייסבוק שלו: "אתה עומד לצד ישראל? תתבייש לך. הלוואי שתמות כמו כל הישראלים".

הכל כלול, גם התמיכה (עמוד הפייסבוק של Stand With Us)


בארגון האמריקני שיזם את הפרויקט הביעו התרגשות גדולה מההיענות העצומה לה זכה הפרויקט: "אתם שולחים לנו אהבה ותמיכה מכל העולם בזמנים הקשים האלה. תודה ענקית על התמיכה בישראל שנמצאת בימים אלה תחת אש. תמשיכו לעמוד לצדנו!".