ארה"ב: אלפים מפגינים בעד ונגד ישראל

גם ביומו ה-14 של מבצע "צוק איתן", ברחבי העולם נמשכות הפגנות התמיכה בישראל מצד אחד, ומן הצד השני הפגנות פרו-פלסטיניות רבות משתתפים. הלילה ואתמול התקיימו הפגנות שכאלה בניו יורק ובקליפורניה – בסן פרנסיסקו נשאו מפגינים תמונות של נתניהו במדי נאצים, ואילו בטיימס סקוור התפללו למען שלומם של חיילי צה"ל

הפגנה פרו-פלסטינית בחו"ל

אלפי בני אדם צעדו הלילה (ב') ברחובות סן פרנסיסקו שבארצות הברית, כשהם נושאים דגלי פלסטין וקוראים נגד מה שכינו "פעולותיה התוקפניות" של ישראל. מולם עמדו כמה עשרות מפגינים שנשאו את דגלי ישראל והביעו תמיכה במהלך הצבאי בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המפגינים הפרו-פלסטינים נשאו בהפגנה מודלים של ארונות קבורה ושלטים בגנות ישראל, בהם גם תמונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כשהוא לבוש במדי נאצים. הם החזיקו את תמונותיהם של ההרוגים בעזה ולצידם שלטים עם הכיתוב: "ישראל, כמה ילדים הרגתם היום? די לכיבוש".

מנגד עמדו מפגינים תומכי ישראל, רובם יהודים המתגוררים בסן פרנסיסקו, וניסו להסביר את הצד הישראלי. "כמות הנפגעים מעולם לא הייתה מדד למי צודק ומי טועה במלחמה", אמר אחד המפגינים.

"אנחנו בני העם היהודי ואנחנו לא מפחדים"

"אם זה היה המקרה, אז גרמניה הייתה הצד הצודק במלחמת העולם השנייה ואמריקה הייתה הצד הטועה מפני הגרמנים איבדו 14 מיליון בני אדם, אבל זאת הייתה מלחמה שהם גרמו לה - זה לא הופך אותם לצד הצודק מבחינה מוסרית", הוסיף המפגין.

אתמול אחר הצהריים התקיימה הפגנה גם בניו יורק - אלא ששם מרבית המפגינים היו תומכי ישראל. יותר מ-1,000 יהודים תושבי ניו יורק, כמו גם ישראל שנמצאים בעיר בביקור, התאספו בטיימס סקוור. המפגינים הניפו את דגלי ישראל וקראו את תפילת "מי שבירך" לחיילי צה"ל הלוחמים ברצועת עזה.

"אנחנו בני העם היהודי, ואנחנו לא מפחדים", קראו ההמונים שהדגישו כי מטרתם העיקרית היא הפגנת סולידריות עם ישראל, אך עם גם מבקשים לקרוא לפיוס: "שני הצדדים סובלים וסופגים אבדות קשות".