כמו בסרט: שוד יהלומים בכביש מהיר

שובם של הפנתרים הוורודים? 15 שודדים חמושים השתלטו על שני כלי רכב בכביש המהיר המוביל מפריז לליון והסתלקו כשבידיהם תכשיטים ויהלומים בשווי 9 מיליון אירו. זמן קצר לאחר מכן נמצאו כלי הרכב ריקים ושרופים ביער סמוך. המשטרה בצרפת פתחה במצוד נרחב אחר השודדים

שוד נועז לאור יום בצרפת: כנופיה של 15 שודדים חמושים השתלטו הבוקר (רביעי) על שני כלי רכב משוריינים בכביש מהיר בדרום-מזרח המדינה ונמלטו כשבידיהם שלל של תכשיטים ויהלומים בשווי 9 מיליון אירו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוד התרחש באזור בורגונדי, בכביש המהיר בין ליון לפריז. השודדים עצרו את כלי הרכב המסחריים, אילצו את הנהגים לצאת באיומי נשק ונמלטו מהמקום עם כלי הרכב הגנובים. הנהגים שנשדדו נמצאו לאחר זמן קצר מוטלים לצד הכביש המהיר ללא פגע.

כוחות משטרה גדולים הוזרמו לאזור ופתחו במצוד נרחב בניסיון לאתר את כנופיית השודדים חסרת הפחד. בתום סריקות נמצאו שני כלי הרכב הגנובים ביער סמוך לאחר שהשודדים רוקנו אותם והעלו אותם באש.

השאלה שמעסיקה כרגע את צרפת היא האם מדובר בעקיצה נוספת של מי שזכו לשם "הפנתרים הוורודים" - רשת בינלאומית של גנבי תכשיטים ויהלומים שהייתה אחראית לכמה ממעשי השוד הנועזים בהיסטוריה.

ביולי 2013 נשדד ממלון בקאן שבצרפת אוסף היהלומים היוקרתי של איש העסקים הישראלי לב לבייב בשווי של יותר מ-140 מיליון דולר - אולי השוד הגדול בהיסטוריה. הגניבה יוחסה לכנופייה, שלפי החשד באינטרפול אחראית לגניבת מאות מיליוני דולר בעשרות מקרי שוד נועזים בכל רחבי העולם.