ארדואן תוקף: "ישראל התעלתה על היטלר"

ראש ממשלת טורקיה ממשיך להשתלח בישראל והשווה את פעולות צה"ל בעזה למשטרו של היטלר. "מי שמגנים את היטלר יום ולילה התעלו על הברבריות שלו", האשים ארדואן. יחד עם זאת קרא לתומכיו לרסן את הזעם: "לא אהיה שבע רצון מפגיעה באזרחים יהודים"

ארדואן ממשיך להשתלח בישראל (AP)

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן ממשיך לתקוף את ישראל על רקע המבצע בעזה. "לישראל אין מצפון, כבוד או גאווה. מי שמגנים את היטלר יום וליל התעלו על הברבריות שלו", האשים הערב (שבת) ארדואן ובו בעת הזהיר את האזרחים מפני תיעול הזעם נגד ישראל לפעולות אלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש ממשלת טורקיה הפנה גם אצבע מאשימה אל ארצות הברית כמי שמגנה על הטקטיקות "הדיספרופורציונליות" והצר על כישלון העולם המוסלמי לנקוט עמדה חזקה יותר מול המתרחש ברצועה.

יחד עם זאת, בנאום שנשא מול תומכיו, הבהיר ארדואן: "לא אהיה שבע רצון מכל פעולה שלילית נגד אזרחים יהודים בטורקיה, למרות הכל. למה? כי הם אזרחים במדינה הזו".
אתמול חידדה ישראל את אזהרת המסע לטורקיה. "נוכח האווירה הציבורית בטורקיה על רקע מבצע 'צוק איתן' אנו קוראים לציבור להימנע מביקורים שאינם חיוניים ולנקוט אמצעי עירנות וזהירות מיוחדים", נכתב בהודעת משרד החוץ. בנוסף, הדגישו במשרד החוץ כי על האזרחים "להימנע מכניסה אל מוקדי הפגנות ואירועי מחאה נגד ישראל".

חידוד אזהרת המסע לטורקיה בא על רקע הפגנות אלימות ברחבי העולם בעקבות החלטת ישראל לפתוח בפעילות קרקעית בעזה. בערים איסטנבול ואנקרה בטורקיה פוזרו ביום חמישי האחרון מתפרעים על ידי כוחות הביטחון, לאחר שניסו לפרוץ למתחם הנציגות הישראלית.