איטליה: ברלוסקוני זוכה בפרשת מסיבות המין

בית המשפט העליון אישר את זיכויו של ראש הממשלה לשעבר, שהורשע בניצול סמכות ותשלום עבור יחסי מין עם קטינה. "זהו סופו של סיוט, אני ערוך ומוכן לחזור לעניינים", אמר ברלוסקוני לאחר ההחלטה

סלביו ברלוסקוני יכול לחזור ל"בונגה" בלי (רויטרס)

בית המשפט העליון של איטליה אישר את זיכויו של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני, שהורשע בניצול סמכות ותשלום עבור יחסי מין עם קטינה בפרשת מסיבות החשק, שזכתה גם לשמות "בונגה בונגה" או "רובי-גייט". זאת, אחרי שבשנת 2013 שלח בית משפט המחוזי את ראש ממשלת איטליה לשבע שנים בכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית הדין ברומא דחה הלילה ערעור שהוגש על פסיקה אחרונה בנושא, שזיכתה את ברלוסקוני אחרי סאגה ארוכה של דיונים והעברת התיק בין בתי המשפט. בית המשפט בבירת איטליה קבע שהמנהיג האיטלקי בן ה-78 לא ידע שהקטינה שהגיעה למסיבות החשק היא קטינה או פרוצה וזיכה אותו.

השופטים בבית המשפט העליון, ששימש במקרה הזה כבית דין לערעורים, דנו במשך יותר מתשע שעות עד שהגיעו להחלטה. בעקבות פסק דין, ברלוסקוני חופשי כעת לחזור מפלגת "פורזה איטליה" לקראת הבחירות שיתקיימו במאי הקרוב.

 

ברלוסקוני עדיין לא יכול לשחרר את עורכי הדין לחופשה

בעקבות הזיכוי אמר ראש הממשלה לשעבר כי "זהו סופו של סיוט, אני ערוך ומוכן לחזור לעניינים". הרשעה אחרת של ברלוסקוני בהעלמת מס לא יכולה אמנם למנוע ממנו לחזור לחיים הפוליטיים, אך עשויה למנוע ממנו לכהן בתפקיד מדיני רשמי בממשל האיטלקי.

עם זאת, ברלוסקוני לא יכול לנשום לרווחה. עדיין מתנהל נגדו תיק חקירה בחשד ששילם לעדים שהעידו בפרשת ה"בונגה בונגה", שבה הורשע בתשלום עבור יחסי מין ששילם לרקדנית המועדונים כרימה אל-מחרוג', שנודעה בכינוי "רובי" - כשהייתה קטינה.

במהלך הדיונים נחשף כי ברלוסקוני קיים יחסי מין עם אל-מחרוג' במהלך מסיבות מין שנערכו באחוזתו ב-2010. באותו התיק ברלוסקוני הורשע גם בכך שניצל את סמכותו כראש ממשלה כדי להביא לשחרורה של רובי ממעצר, אחרי שנשלחה לכלא בחשד לגניבה.