נחשף מכתב של המחבל מבוסטון: "לא אוהב להרוג חפים מפשע"

במהלך משפטו של ג'וחאר צ'רנייב, הצעיר שביצע יחד עם אחיו את הפיגוע במרתון בוסטון, הציגה התביעה מכתב שנמצא בבגדיו לאחר שנתפס. במכתב, שנכתב באמצעות עיפרון והכיל חלקים חסרים, הסביר צ'רנייב את מניעיו: "הניצחון שלנו מובטח"

לאחר פרסום הסרטון החדש המתעד את רגעי הפיגוע במרתון בוסטון לפני כשנתיים, חשפה התביעה במשפטו של מבצע הפיגוע, ג'וחאר צ'רנייב, ראייה נוספת. במהלך המשפט, שנפתח השבוע, הציגו התובעים מכתב שכתב צ'רנייב אחרי הפיגוע, בו הוא מסביר את המניעים למעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו המוסלמים כמו גוף אחד, אם אתם פוגעים באחד מאיתנו אתם פוגעים בכולנו", כתב צ'רנייב במכתב, שנמצא ברשותו בעת שנתפס. "הובטח לנו ניצחון ואנחנו נשיג אותו בביטחון".

המכתב, שכתב צ'רנייב באמצעות עיפרון, נוצרו חורים וחלקים חסרים, ככל הנראה לאחר שנורה על ידי השוטרים. "אני לא אוהב להרוג חפים מפשע", הוסיף הצעיר. "אני יודע שזה אסור על פי האסלאם... אבל בזכות האמרה... אני יודע שזה מותר".

"אני מקנא באחי שזכה להגיע לגן עדן לפניי", ציין המחבל. "אני לא מתאבל כי נפשו חיה. אין אל אחר מלבד אללה. ממשלת ארצות הברית הורגת את אזרחינו החפים מפשע, אבל רובכם כבר יודעים זאת".

המחבל בין הקהל

הסרטון החדש שהוצג בפני המושבעים

אתמול הוצגה ראייה חדשה בפני חבר המושבעים במשפטו של צ'רנייב. הראייה החדשה היא בעצם סרטון המתעד את המחבל ואת הפיצוץ בתוך הקהל, ממנו נהרגו שלושה בני אדם ונפצעו עשרות.

הסרטון, שנערך על ידי ה-FBI, הוצג ביום השלישי של המשפט, ובו רואים את צ'רנייב הולך לאורכו של מסלול הריצה בבוסטון כשהוא נושא תרמיל גדול. לאחר מכן הוא נראה מתקרב ועומד במקום שבו אירע הפיצוץ. באחת הסצנות הקשות במיוחד, צ'רנייב תועד עומד לבד, מטרים ספורים מלינזי לו בת ה-23 ומרטין ריצ'רד בן ה-8 שנהרגו כמה רגעים אחר כך.

בהמשך התיעוד צ'רנייב מפיל את התיק בלב קהל הצופים, סמוך למספר ילדים. אחרי ההתפוצצות הראשונה, עוברי האורח מסתכלים לכיוון הפיצוץ, וצ'רנייב נראה הולך לכיוון הנגדי. רגעים לאחר מכן הפצצה השנייה מתפוצצת גם היא. התובעים במשפט טוענים כי צ'רנייב הצעיר הוא זה שהפעיל את הפצצה השנייה ונמלט מהמקום. הוא נראה מאוחר יותר קונה חלב בחנות סמוכה.

צוות ההגנה של צ'רנייב הודה כי לקח חלק בפיגוע, אבל טען שפעל בלחץ אחיו הגדול, טמארלן, שראה את עצמו כלוחם ג'יהאד. לאחר מרדף של המשטרה חוסל טמרלאן וג'וחאר נעצר. צוות ההגנה מקווה שבית המשפט יכיר בהודאתו באשמה - ולא יגזור עליו עונש מוות.