"אם אעלם, כך נראה המטוס"

כשאחד הנוסעים בטיסה שהתרסקה במזרח אוקראינה ראה את המטוס המלזי בשער, הוא צילם את המטוס בנמל התעופה וכתב: "אם אעלם, כך נראה המטוס שלי" – במה שהפך להיות אות החיים האחרון ממנו, והתמונה האחרונה של המטוס לפני שהופל וכל נוסעיו נספו. קודם לכן, אמר נשיא אוקראינה פרושנקו כי הפלת המטוס היא "פעולת טרור"

התמונה האחרונה של המטוס (צילום מסך)

הפוסט האחרון: הודעה מבדחת ברשת החברתית פייסבוק הפכה למצמררת, כשנוסע כתב "אם אעלם, כך נראה המטוס שלי" וצירף תמונה של המטוס המלזי עליו מצא את מותו מספר שעות לאחר מכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בנוסע הולנדי, שצילם את מטוס ה-777 של מלזיה אירליינס בשער העלייה בנמל התעופה סכיפהול, לפני ההמראה לקואלה לומפור. לצד התמונה של המטוס הוא כתב בהולנדית "אם אעלם, תדעו שכך נראה המטוס שלי". זה היה הדבר האחרון שכתב בחייו: המטוס התרסק פחות משלוש שעות אחרי ההמראה במזרח אוקראינה, לאחר שככל הנראה הופל על ידי טיל.

שעות בודדות לאחר הפלת המטוס, אוקראינה ורוסיה מאשימות האחת את השנייה במטוס. נשיא אוקראינה טוען כי "טרוריסטים" הפילו את המטוס לקרקע, בעוד הקרמלין הפנה אצבע מאשימה דווקא לקייב. רוסיה מצידה הציעה לאוקראינה סיוע בחקירת התאונה.

"לא היה דבר חריג במהלך הטיסה"

כוחות של מנהל התעופה הפדרלי ושל הרשות האמריקנית לבטיחות בתעבורה יצאו בעוד שעות ספורות לזירת ההתרסקות, מאחר וה-777 שהתרסק הוא מתוצרת ארה"ב. אוקראינה כבר הודיעה כי תסייע בכל שתוכל לחקירת ההתרסקות, 50 ק"מ מהגבול הרוסי.

מנהל התעופה האוקראיני הודיע כי צוות המטוס לא הודיע על שום תקלה ועל פני המכ"מים לא נראה דבר חריג עד שהמטוס נעלם לפתע מהמסכים והתרסק. בינתיים, מספר חברות תעופה הודיעו כי לא יטוסו מעל מזרח אוקראינה עד לבירור נסיבות האסון.