ארדואן על ח"כ איילת שקד: מנטליות של היטלר

ראש ממשלת טורקיה, ארדואן, השווה את ח"כ איילת שקד לצורר הנאצי היטלר. ארדואן אמר את הדברים הצורמים בתגובה לפוסט של שקד בפייסבוק בו פרסמה מאמר שטען כי "כל העם הפלסטיני הוא אויב". ארדואן גם הוסיף כי אם הדברים היו נאמרים על-ידי פלסטיני כל העולם היה מגנה אותם. שקד: "הסוף לחופשות הכל כלול"

ארדואן נגד ח"כ שקד

השוואה צורמת מבית היוצר של ארדואן: "הגישה הישראלית לפלסטינים לא שונה מהמנטליות של אדולף היטלר", כך אמר היום (ג') ראש הממשלה הטורקי, רג'פ טאיפ ארדואן. ארדואן מאשים את ישראל בביצוע "זוועה שיטתית ומדיניות של טרור" נגד הפלסטינים מאז 1948. יחד עם ההשוואה המקוממת ראש הממשלה הטורקי דווקא בירך על היוזמה המצרית להפסקת האש, אך הוסיף כי "יש להסיר מיד את העוצר על הרצועה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ארדואן אמר את הדברים בישיבת הקבינט הטורקי, בהתייחסו לדברים שפרסמה חברת הכנסת איילת שקד בדף הפייסבוק שלה בשבוע שעבר. ח"כ שקד פרסמה מאמר של עורך "מקור ראשון" לשעבר, אורי אליצור ז"ל, בו נכתב כי "כל העם הפלסטיני הוא אויב". ארדואן אמר בתגובה כי המנטליות הזו היא לא שונה מזו של גדול הצוררים, אדולף היטלר.

"אם המילים הללו היו נאמרות על יד פלסטיני, כל העולם היה מגנה אותם", אמר ארדואן ואיים כי הקשרים הדיפלומטיים עם ישראל לא יחזרו למסלולם כל עוד האלימות משתוללת."אי אפשר להסביר את מה שישראל עושה לעזה, ישראל ממשיכה להטיל פחד", הוסיף ראש הממשלה הטורקי בפגישתו השבועית עם חברי ממשלתו והביע את הסתייגותו מה"פוליטיקה המלוכלכת של המזרח התיכון".

סוף לחופשות הכל כלול? (חדשות 2)

"ישראל תשלם מחיר"

ארדואן ביקר את הקהילה הבינלאומית על כך שהיא אינה מצליחה לטענתו לרסן את ישראל: "הקהילה הבינלאומית מתעלמת מהסבל הפלסטיני מאז 1948. ישראל, במקודם או במאוחר, תשלם את המחיר".

לא מדובר בפעם הראשונה בה סופגת ח"כ שקד ביקורת מגורמים בעולם. כתבת אתר האינדיפנדנט הבריטי, מירה בר הילל, תיארה השבוע את שקד כ"חברת כנסת צעירה, יפה ומשכילה" אך הוסיפה כי "שקד היא הסיבה לכך שאני עומדת לשרוף את הדרכון הישראלי שלי". בר הילל נימקה את דבריה באומרה כי "מאחורי העיניים הגדולות מתחבא מלאך המוות".

את הדברים כתבה העיתונאית בהמשך לפסוט שפרסמה חברת סיעת הבית היהודי בפייסבוק בו טענה כי "מאחורי כל טרוריסט יש עשרות גברים ונשים שבלעדיהם הוא לא היה פונה לטרור. כולם אויבים. דמם בראשם".

ח"כ שקד מסרה בתגובה: "סוף לחופשות הכל כלול".