צפו: הפרידה מגשר אינר-בילט בקליבלנד

אלפים מתושבי קליבלנד שבאוהיו ארה"ב הגיעו בשבת האחרונה כדי להביט בפעם האחרונה בגשר אינר-בילט, אחד מסמלי העיר הוותיקים, רגע לפני ששקע בענן אבק וחצץ אל העמק שאליו השקיף. את הגשר הישן עתיד להחליף מודל חדש יותר של שני גשרים נפרדים. כך נראה טקס הפרידה ממנו

פרידה מגשר: העיר קליבלנד שבאוהיו ארה"ב הורעדה בסוף השבוע האחרון, לאחר שאחד מסמליה המוכרים והוותיקים נהרס בפיצוץ מבוקר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אלפים מתושבי קליבלנד הגיעו בשבת האחרונה לגשר אינר-בלט כדי להיפרד מהמונומנט הוותיק, שלאחר יותר מ-55 שנים מפנה כעת את מקומו לטובת מודל תחבורה מודרני. 45 אלף קילוגרמים של חומר נפץ נדרשו כדי לנתק את המבנה העצום ממקומו ולשלח את שבריו אל מימיו של נהר עמק הקויאוגה.

ההכנות לקראת הפיצוץ המורכב החלו כבר בחודש ינואר השנה, ובמסגרתן פונו מהגשר כל מסילות הברזל ותשתיות התאורה שהותקנו עליו וזאת כדי לצמצם את היקף התפזרות הנשורת. השאריות האחרונות מהגשר ייהרסו גם הן עד לסוף החודש הבא.

עם השקתו בשנת 1959, נחשב הגשר בעל שמונת הנתיבים לרחב ביותר באוהיו כולה. במשך העשורים האחרונים שימש הגשר כחוליה המקשרת העיקרית של התחבורה הבינעירונית אל תוך העיר וממנה, כשהוא מספק לנהגים נוף מרהיב על העמק מגובה של יותר מ-40 מטרים.

את הגשר עתיד להחליף מודל חדש של שני גשרים נפרדים; אחד עבור כל כיוון נסיעה. אחד הגשרים הללו פעיל כבר כיום, ובינתיים הוא משמש את הנהגים בשני הכיוונים, כך לפחות עד השלמת הקמתו של הגשר הנוסף בשנת 2016.