פגשו את קרני הפר: 3 נפצעו במרדף השוורים בפמפלונה

היום האחרון לפסטיבל השוורים המסורתי סן פרמין הסתיים עם פציעתם של 3 תיירים, כשאחד מהם נוגח לאחר שניסה ככל הנראה לצלם תמונת סלפי על רקע השוורים הדוהרים. המשטרה המקומית עורכת כעת מצוד אחריו, לאחר שזה נמלט מהזירה מחשש שייעצר. במקביל, נמשכת מחאת ארגוני זכויות בעלי החיים נגד קיום האירוע

בפמפלונה שבצפון ספרד נחתם היום (ב') פסטיבל סן פרמין המסורתי, שם נרשמה גם תקרית מסוכנת לאחר ששלושה תיירים נפגעו מקרניו של שור זועם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך ה"אנסיירו", הלא הוא מרוץ המנוסה המפורסם מפני עשר השוורים המשתולל, הצליח פר להשיג בקרניו שני תיירים אוסטרלים ולנגח אותם בעוצמה. יחד איתם נפצע גם תייר מספרד, שלטענת המשטרה הסתנן למסלול ללא אישור כדי לנסות ולצלם לא פחות מאשר תמונת "סלפי" על רקע השוורים. כעת מתבצע מצוד אחריו, לאחר שככל הנראה נמלט מהמקום מחשש שייתפס.

כ-3,000 בני אדם השתתפו השנה באירוע המסורתי, שבמסגרתו שוחררו בכל יום אל סמטאות העיר שישה פרים משתוללים. בסוף המרדף ממתינה להם זירת השוורים הגדולה, שם ככל הנראה גם יסיימו את חייהם.

מטבע הדברים גורר האירוע תרעומת רבה מצד ארגוני זכויות בעלי חיים, שקוראים לבטל את הפסטיבל המסורתי לאלתר בשל ההתעללות האיומה בבעלי החיים. האירוע השנה התקיים זו הפעם ה-400, ולמרות המחאות נגדו, הוא כנראה ייערך שוב בשנה הבאה בפעם ה-401.