צפו: ה"בהמה" שסוחבת ציוד ללוחמים

בתרגיל שנערך בהוואי בחנו לוחמי המארינס האמריקניים את תפקודו בשטח של רובוט שפותח במיוחד כדי לסחוב עבורם ציוד כבד שאינו נועד ללחימה מיידית. הרובוט, שמופעל באמצעות חיישן שמורכב על רגלי הלוחמים, מסוגל לסחוב כמעט 200 ק"ג וללכת יותר מ-30 קילומטר בלי צורך בתדלוק

כוחות המארינס האמריקניים השתתפו השבוע בתרגיל צבאי ראשון מסוגו, או לפחות הראשון שמתועד ומפורסם, שבו הם מתרגלים תנועה בשטח, שכמישהו אחר או במקרה הזה "משהו" סוחב עבורם ציוד כבד שאינו הכרחי ללחימה מיידית. המשהו הזה הוא הפיתוח האחרון שאימצה היחידה ללוחמה טכנולוגית של המארינס - רובוט ענק שהולך על ארבע רגליים ומכונה ה"בהמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמו הרשמי של הרובוט הוא "מערכת הרגליים לתמיכה בכוחות", או בקיצור 3LS. במארינס מקווים שאחרי התרגיל שתועד באיי הוואי, בקרוב הוא ילווה את הכוחות בשדה הקרב. מפתחיו של הרובוט מסבירים שהוא נע בצורה שנמצאת על הטווח שבין סוס לעז, מסוגל לסחוב כמעט 200 ק"ג וללכת יותר מ-30 קילומטר בלי צורך בתדלוק.

החיילים מפעילים את הרובוט בעזרת חיישן שנמצא על רגליהם. ה"בהמה" עוקבת אחריהם באופן אוטומטי בעזרת המחשב ששולט בה ומספק לאנשי המטה גם מבט מהמצלמה שמסוגלת להגיע למקומות מסוכנים בלי לסכן חיי לוחמים.

"ה"בהמה" מסוגלת לחזור ולעמוד על רגליה גם אחרי שקיבלה מכה חזקה", אומרים בחברת Boston Dynamics שייצרה את הרובוט וליוותה השבוע את ביצועיו בשטח.