דיווח במרוקו: רב הוכה בגלל מבצע "צוק איתן"

הרב משה אוחיון מקזבלנקה טען כי הוכה ביום שישי האחרון בדרכו לבית הכנסת. לדבריו, התוקף צעק לעברו "מה צה"ל עושה לאחים שלנו", הפיל אותו לרצפה והכה אותו עד אובדן הכרה. על פי הדיווח בתקשורת המקומית, שלוש מצלעותיו של אוחיון נשברו בתקיפה

אילוסטרציה (רויטרס)

אלימות נוספת נגד יהודים בעקבות ההסלמה בדרום? העיתון "טל קוול" היוצא לאור במרוקו דיווח אמש (א') כי צעיר לא מזוהה הכה את הרב משה אוחיון בעיר קזבלנקה, בתגובה על מבצע "צוק איתן". על פי הדיווח, התקיפה בוצעה ביום שישי האחרון, בשעה שאוחיון הלך לעבר בית הכנסת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אוחיון אמר לעיתון כי התוקף שאל אותו "האם אתה יהודי? מה צה"ל עושה לאחים שלנו"? הרב אוחיון סיפר לעיתון כי הוכה באגרוף והופל לארץ, ולאחר מכן חבט בו התוקף עד שאיבד את ההכרה. "הגשתי תלונה, ואני מחכה לראות מה יקרה", הוסיף.

לדברי חבריו, התוקף שבר לאוחיון שלוש צלעות. שעות לאחר התקיפה התרחשה בעיר הפגנת הזדהות עם הפלסטינים בקזלבנקה. הרשויות במרוקו לא מסרו תגובה לדיווח. השלטונות המרוקנים גינו בסוף השבוע את תקיפות ישראל בעזה, אותן כינו "לא מוצדקות ובלתי נסבלות". על פי הערכות, כיום חיים במרוקו כ-5,000 יהודים, לאחר שבאמצע המאה שעברה הם מנו כעשירית מאוכלוסיית המדינה, אך הקמת המדינה הובילה למעבר של רבים מהם לישראל.

אתמול: הפגנה אלימה מחוץ לבית כנסת בפריז

אתמול בערב צרו אלפי מוחים פרו-פלסטינים על בית כנסת ברובע ה-11 שבבירת צרפת בשל מבצע "צוק איתן", כשבפנים הייתה קבוצת יהודים. ארבעה בני אדם נפצעו קל. "זה סוג של אינתיפאדה", סיפר מתפלל יהודי שהיה מחוץ לבית הכנסת לחדשות 2. "הם היו לכודים בבית הכנסת". לאחר התערבות המשטרה 7,000 המפגינים התפזרו. יגאל פלמור, דובר משרד החוץ, עדכן כי כ-150 יהודים שהיו נצורים בבית הכנסת חולצו וארבעה מהם פונו לבית החולים כשהם סובלים מפציעות קלות.

המחאה האלימה התרחשה מול בית הכנסת דון איזק אברבנאל שברחוב Rue de la roquette. האירועים החלו כשקבוצה פרו-פלסטינית צעדה לאורך הרחובות שברובע ה-11. חלק מן המפגינים נשארו סביב בית התפילה והחלו להתגודד מולו כשכמה מהם יידו אבנים אל עבר המבנה. "מדובר בקבוצות קטנות שהיו מאורגנות היטב מארגונים פלסטינים שבאו כדי לתקוף את בית הכנסת עם אבנים ולבנים, בדיוק כפי שהם עושים בישראל", סיפר עד הראייה. "הם קראו קריאת נגד ישראל וביקשו להרוג אותנו".

 יוסי גל, שגריר ישראל בפריז, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "מדובר בהפגנה פרו-פלסטינית גדולה של אלפי בני אדם בכיכר הבסטיליה שהידרדרה לאלימות ולהתנגשויות עם המשטרה. משם, המשיך חלקם לבית הכנסת שבאזור המארה, שבו התקיימה באותה עת עצרת פנימית של הזדהות עם ישראל".