עשרות אלפי גרמנים חגגו את הניצחון: "רעדתי מהמתח, עכשיו אני מאושר"

בתום משחק גמר מותח, זכו האוהדים הגרמנים לחגוג לראשונה כמדינה מאוחדת ושטפו את רחובות ברזיל בשמחה ספונטנית. רבים חסמו את התנועה, צפרו והתפעלו מהזיקוקים. "זו תחושה נפלאה, אני המום", סיפר אחד מהם

יום חג גרמני בברזיל: אוהדי גרמניה רבים חגגו מחוץ לאצטדיון המרקנה המפורסם, לאחר שארצם זכתה בגביע לראשונה במדינה מאוחדת ובפעם הרביעית בתור "גרמניה" או "גרמניה המערבית". הגרמנים שמחו על שבירת הבצורת בת ה-24 שנים, מאז הניצחון בגמר ב-1990 באיטליה, גם כן בתוצאה 0:1 מול ארגנטינה. חניכיו של המאמן יואכים לב ניצחו את ארגנטינה בגמר המונדיאל בדקה ה-113 משער של המחליף בן ה-22 מריו גצה, והתומכים הרבים שהגיעו עד לדרום אמריקה חגגו ברחובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה קרוב אבל נהדר, עשינו את זה", אמר ניקו, אוהד גרמני. חברו מיכאל טען כי הזכייה מתוקה עוד יותר בשל הניצחון ב"אצטדיון של כל האצטדינים - זה סנסציוני ומשוגע. גם הברזילאים חוגגים איתנו".  "זה היה מאוד מרגש - קצת משעמם מבחינת כדורגל כי ארגנטינה שיחקה די הגנתי, אבל אני פשוט שמח שניצחנו בסוף המשחק הצמוד הזה, שהסתיים כמו שהיה צריך", אמר אחד האוהדים הגרמנים בתום המשחק.

מרכוס בן ה-23, תושב ברנאו הסמוכה לברלין, אמר: "זו תחושה נפלאה, אני המום. הקבוצה גרמה לנו לחכות לשער הזה, אבל ניצחנו בסוף וזה מה שחשוב". לדבריו, "הקבוצה כל כך טובה, שלא נצטרף לחכות שוב 24 שנים כדי לזכות". לא רק "פשוטי העם" חגגו: גם הקנצלרית אנגלה מרקל והנשיא יואכים גאוק צהלו ביציע. "רעדתי מהמתח, אבל עכשיו אני מאושר", אמר גאוק. סטפן סייברט, דוברה של מרקל, בירך את הנבחרת באמצעות רשת הטוויטר: "לחמנו בשביל הזכייה הרביעית וזה הגיע לנו".

המאמן הגרמני יואכים לב, שלא חגג את השער אלא חיכה במתח עד לשריקת הסיום, טען בסוף המשחק כי הזכייה היא תוצאה של פרוייקט בן עשר שנים: "החוזקה הכי גדולה שלנו היא שהשתפרנו במהלך השנים, גם אם לא זכינו באף טורניר. ידענו שנצליח לזכות והאמנו בזה, והיום זה עבד", אמר בהקלה.

החגיגות התחילו על המגרש (רויטרס)

אוהד ארגנטינה: "אני מלא בצער"

לעומתם, 70 אלף אוהדי ארגנטינה שהגיעו לריו דה ז'ניירו עזבו מאוכזבים, לאחר שהשער של המחליף הגרמני מריו גצה שבר את לבבותיהם. למרות ההפסד, אלפים יצאו לאובליסק המופרסם של ריו ונופפו בדגלים, על מנת לחגוג את ההפעלה לגמר על אדמת היריבה ברזיל. "אני גאה להיות ארגנטינאי ביום הזה, תודה רבה לשחקנים שהביאו לנו שמחה אחרי זמן כה רב", אמר הסטודנט הארגנטינאי מרסלו דיילוף, ששמח כי בניגוד לברזיל, נבחרתו לא הובסה על ידי גרמניה.

אחד האוהדים, אדוארדו מנפרדי, טען כי הפסד בהארכה הוא "סטירה נוספת בפרצוף. אין יותר שמחה, אבל סיימנו במקום השני ולא ביישנו את עצמנו בברזיל". "אני מלא בצער, קשה להסביר את זה", אמר לואיס, אוהד ארגנטינה שעובד כנגר והשקיע חסכונות רבים על מנת להגיע לברזיל.

פדריקו גונזלס, אוהד ארגנטינה נוסף, קיבל את ההפסד באכזבה אך ברוח ספורטיבית. גונזלס טען כי "לא היה נראה שאחת הקבוצות שיחקה יותר טוב מהשנייה". "הייתה להם הזדמנות והם ניצלו אותה, אבל ראשנו מורם - נלחמנו עד הסוף". אוהדת אחרת, איוונה ורטה, טענה "הם ניצחו רק במזל, הם שיחקו בלי רגש".

האליל והקפטן של האוהדים הארגנטינאים, לאו מסי, זכה אמנם בתואר "כדור הזהב" - השחקן המצטיין של המונדיאל, אך התקשה להתנחם לאחר שצפה בגרמנים מניפים את הגביע. מסי כבש ארבעה שערים מכריעים בשלב הבתים, אך ביתר המשחקים לא כבש. בתואר הכובש המצטיין זכה חאמס רודריגס מקולומביה, שכבש שישה שערים, והשוער הגרמני מנואל נוייר זכה בתואר השוער המצטיין.